"Polska": Nadszedł czas na tanie zakupy u komornika

Zaledwie sklepy zakończyły wyprzedaż, zaczęli je komornicy. Pod młotek idzie majątek upadających firm. To prawdziwe okazje - pisze dziennik "Polska".

Ze względu na spowolnienie gospodarcze licytacji będzie coraz więcej. Gazeta podkreśla , że za połowę wartości można kupić meble, sprzęt komputerowy, auto, mieszkanie lub działkę.

Za niecałe dwa tygodnie zlicytowane zostaną komputery, terminale i kasy fiskalne oraz wózki ręczne należące do łódzkiego Polmosu. Ceny wywoławcze wahają się od 37,50 zł za kalkulatory do 1500 zł za terminal kasowy i 2000 zł za kasę fiskalną.

Ciekawych okazji jest w Polsce więcej. W Krakowie na 25 marca zaplanowano licytację suzuki swift z 2003 roku, z gazem. Cena wyjściowa to 7050 zł. Rynkowa cena takiego auta jest dwa razy wyższa. W Warszawie 13 marca wystawione zostanie na sprzedaż 54-metrowe mieszkanie przy ul. Lewartowskiego. Licytacja dwupokojowego lokalu rozpocznie się od 350 tys. zł.

Ogłoszeń o tanim sprzęcie lub lokalach można szukać bezpośrednio w kancelariach komorniczych, sądach rejonowych lub w internecie. Jak podaje "Polska" wystarczy wpisać hasło " licytacje komornicze", by uzyskać kilkanaście wyników jak www.licytacje24.pl czy www.licytacje.komornicze.pl.

- Nie ma dnia, by nie pojawiło się nowe ogłoszenie - mówi Adam Rybicki z firmy ACK Systems prowadzący serwis www.e-komornik.com.