Gaz ziemny w Augustowie

CP Energia zakończyła budowę sieci gazociągu średniego ciśnienia oraz w Augustowie.

Celem zakończonego właśnie projektu było wybudowanie w Augustowie stacji regazyfikacji LNG oraz sieci gazociągów lokalnych, która pozwoli na dostarczanie gazu ziemnego dla zakładów przemysłowych, firm i klientów indywidualnych.

 

Obecnie, oddano już do użytkowania stację regazyfikacji w Augustowie, zaś sieć gazowa została zagazowana. W tej chwili Spółka oczekuje na wydanie przez Starostwo Powiatowe pozwolenia na użytkowanie sieci.

Głównym odbiorcą gazu z instalacji CP Energii będzie fabryka British American Tobacco.

"Zakończenie inwestycji w Augustowie ma duże znaczenie dla rozwoju miejscowości, ponieważ dostęp do taniego i efektywnego źródła energii zwiększa zainteresowanie inwestorów, a w efekcie przyczynia się do powstania nowych miejsc pracy - powiedział Marcin Buczkowski, prezes CP Energia.

 

- Mazury, to rejon Polski jest wyjątkowo zaniedbany pod względem dostępu do gazu ziemnego. Wykorzystanie tego paliwa jest istotne także ze względów ekologicznych. Mazury są regionem szczególnie wrażliwym pod tym względem, zaś dostęp do gazu ziemnego przyczyni się do obniżenia zużycia tradycyjnych, nieekologicznych nośników energii."