PKP Energetyka sprzedał więcej energii

W pierwszym półroczu br. PKP Energetyka sprzedała znacząco więcej energii elektrycznej, na zasadach TPA, zarówno klientom indywidualnym jak i instytucjonalnym.

W pierwszym półroczu 2009 roku Spółka odnotowała prawie 27 - krotny wzrost wielkości sprzedaży energii elektrycznej na zasadach TPA klientom indywidualnym, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W tym okresie PKP Energetyka dostarczyła im 1 046 MWh energii elektrycznej. Spółka tłumaczy ten gwałtowny przyrost wzrostem ilości klientów z te grupy.

W pierwszym półroczu br. klienci instytucjonalni kupili w PKP Energetyce 186 223 MWh energii elektrycznej. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku stanowi to wzrost o 221,6 proc.

 

Wśród nich jest miedzy innymi nowopozyskany przez spółkę klient - Urząd Miasta Częstochowa, który od 2008 roku korzysta z usług PKP Energetyka - Zakład Staropolski.

"Uwolnienie rynku energii to ogromna korzyść dla klientów" - przekonuje Tadeusz Skobel, Prezes Zarządu PKP Energetyka - "przykład Częstochowy pokazuje, że jest to sposób na duże oszczędności. Dziś każdy może je poczynić korzystając z zasady TPA lub podłączając się do naszej sieci, wystarczy się tylko zgłosić".

PKP Energetyka obsługuje około 45 tys. klientów, w tym około 37 tys. klientów instytucjonalnych oraz ponad 7 tys. klientów indywidualnych a także 25 przewoźników kolejowych.