Chcą produkować energię ze śmieci metodą plazmową

Firma EnergoPlasma zamierza wprowadzić do Polski technologię przetwarzania odpadów w energię metodą plazmową - podaje spółka w komunikacie.

Powstała w tym roku spółka chce się zajmować projektowaniem, finansowaniem, budową oraz zarządzaniem zakładami przetwarzania odpadów w energię metodą plazmową. Według danych firmy tego typu instalacja pozwala zutylizować prawie 73 tys. ton odpadów rocznie, co umożliwi produkcje 90 MWh energii elektrycznej.

 

Firma twierdzi ponadto, że potencjał ten może zostać zwielokrotniony poprzez budowę kolejnych instalacji w Polsce i na całym świecie, przyczyniając się do szerzenia idei zrównoważonego rozwoju w gospodarce odpadami i energetyce.

EnergoPlasma chce nawiązać długoletnią współpracę z władzami miast w zakresie utylizacji śmieci z danego regionu w całości przy tym finansując budowę instalacji plazmowej oraz pokrywając koszty jej działalności. Miasta zobowiązują się jedynie do dostarczenia określonej ilości odpadów w danym okresie czasu.

 

Firma deklaruje, że jest w stanie wybudować pierwszą instalację w ciągu około 12 miesięcy od daty uzyskania wszelkich wymaganych pozwoleń.