GPEC zapewni ciepło hali widowiskowo-sportowej

GPEC będzie dostarczać ciepło do jednego z największych i najbardziej uniwersalnych obiektów sportowo-kulturalnych w Polsce - Hali Sportowo-Widowiskowej. Firma zapewni obiektowi moc 5,6 MW. Hala, położona na granicy Gdańska i Sopotu, zostanie otwarta już w marcu 2010 roku.

GPEC doprowadził infrastrukturę ciepłowniczą do obiektu, zbudował węzeł i przygotował halę do podłączenia z instalacją wewnątrz obiektu. Prace, do których się zobowiązaliśmy, zostały zakończone zgodnie z harmonogramem budowy hali - mówi Adam Bańczyk, Kierownik Działu Planowania i Przygotowania Inwestycji. - Czekamy teraz na ukończenie instalacji wewnętrznej. Jak tylko podłączymy ją do węzła, będziemy gotowi ogrzewać obiekt.

Wielofunkcyjna Hala Sportowo-Widowiskowa ma służyć rekreacji i rozrywce mieszkańców Trójmiasta, a nawet całej Polski. Jest to pierwsza tak duża inwestycja sportowo-kulturalna w kraju, biorąc pod uwagę liczbę widzów, dla jakiej jest przeznaczona oraz zasięg oddziaływania. Hala może pomieścić do 15000 osób, w tym 11100 na miejscach siedzących. Ten nowoczesny i energooszczędny obiekt będzie oferować atrakcyjny program imprez sportowych (również o randze mistrzostw Europy i świata) i kongresowo-wystawienniczych. Budynek przystosowany będzie także do organizacji koncertów, spektakli teatralnych i operowych oraz seansów filmowych.

GPEC jest liderem w branży ciepłowniczej na Pomorzu. Firma, która istnieje na rynku już 50 lat, realizuje największy w Polsce projekt zdalnego odczytu ciepłomierzy. GPEC wybudował też jedną z najnowocześniejszych osiedlowych elektrociepłowni w Polsce, która pozwala na radykalną redukcję emisji zanieczyszczeń do środowiska. Przedsiębiorstwo obecnie koncentruje się na rozbudowie miejskiego systemu ciepłowniczego w Gdańsku i jego okolicach, jednocześnie wprowadzając nowe rozwiązania w zakresie ochrony środowiska.