Nowa kampania wierceń PNIG Kraków w Ugandzie

Na początku stycznia br. spółka Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków (Grupa PGNIG) rozpoczęła wiercenia kolejnych otworów poszukiwawczych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w Ugandzie, dla zarejestrowanej w Londynie, spółki Tullow Oil. Jest to kontynuacja kontraktu podpisanego z Tullow Oil w styczniu 2008 r.

W trakcie rozpoczętej właśnie kampanii wiertniczej, załoga PNIG Kraków wykona otwory: Kasamene - 2, Kasamene - 3 oraz prace rekonstrukcyjne w otworze Kigogole - 1.

Prace będą wykonywane w rejonie Jeziora Alberta w północno - zachodniej Ugandzie, przez międzynarodową załogę 38 specjalistów, głównie Polaków uzupełnionych przez Pakistańczyków oraz pracowników miejscowych. Wartość kontraktu została objęta tajemnicą handlową.

PNIG Kraków od kilku lat aktywnie działa zwłaszcza we wschodniej Afryce. Wcześniej prace wiertnicze Spółka wykonywała także w Ghanie i Mozambiku.

Swoją aktywność wiertniczą w Ugandzie rozpoczęła od wygrania przetargu na prace wiertnicze dla firmy Tullow Oil. W ramach kontraktów z tą właśnie firmą PNIG Kraków odwiercił dwanaście otworów o łącznej długości ponad 12 tys. metrów. W tym samym czasie wykonano trzy otwory, o łącznej długości 2,5 tys. metrów, dla firmy Heritage, z którą Tullow Oil posiada wspólne koncesje na poszukiwania złóż ropy i gazu w rejonie Jeziora Alberta.

W najbliższym czasie PNIG Kraków planuje rozwiniecie działalności na tym perspektywicznym rynku o kolejne urządzenia. Kolejnym krokiem będzie poszerzenie aktywności wiertniczej na innych rynkach afrykańskich.