GPEC Firmą Przyjazną Mamie

Firma GPEC zdobyła nagrodę w plebiscycie Firma Przyjazna Mamie, pokonując prawie 300 firm starających się o wygraną. Akcję już po raz piąty organizowały magazyny Dziecko i Poradnik Domowy. Honorowy patronat nad uroczystą galą rozdania nagród, która miała miejsce 18 lutego, objęła Maria Kaczyńska, Małżonka Prezydenta RP.

Ideą plebiscytu Firma Przyjazna Mamie jest wyróżnienie firm, które nie tylko respektują prawa pracujących matek i przestrzegają kodeksu pracy, ale też wprowadzają dodatkowe udogodnienia, pomagające łączyć pracę z wychowywaniem dzieci. Jako lider ciepłownictwa na Pomorzu zdajemy sobie sprawę, że nasza pozycja to nie tylko efekt dbałości o najwyższe standardy usług, dbałości o klientów, kontrahentów, ale przede wszystkim pracowników, bo to ich praca prowadzi nas do sukcesu - mówi Adam Stanyer, Członek Zarządu GPEC. - Zadowolenie naszych pracowników i nagroda w plebiscycie to dowody na to, że warto się starać i dążyć do tego, by być firmą przyjazną rodzicielstwu.

 

Udogodnienia dla rodziców, które docenili członkowie kapituły konkursu, to 30 dni kalendarzowych dodatkowego urlopu do wykorzystania przez rodziców w ciągu roku od urodzenia lub przysposobienia dziecka oraz 1000 zł wyprawki. GPEC oferuje pracującym w firmie mamom, które wychowują dzieci do lat 2 możliwość pracy w domu przez jeden dzień w tygodniu, jeśli charakter pracy to umożliwia. Pracownicy mogą także dostosować godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy do obowiązków rodzicielskich i korzystać z bezpłatnej opieki medycznej w prywatnej przychodni. Udało nam się stworzyć przyjazne dla rodziców miejsce pracy. Uważamy, że młode mamy są bardzo odpowiedzialne, zorganizowane oraz zmotywowane i chcemy im ułatwić godzenie ważnych życiowych ról - mówi Lucyna Federowicz, Dyrektor ds. Personalnych i Administracji.

Do plebiscytu zgłoszonych zostało w tym roku 289 firm. Spośród nich komisja nagrodziła równorzędnie trzy przedsiębiorstwa - obok GPEC, również Danone i Lex Bufiks oraz przyznała jedno wyróżnienie - firmie Mars Polska.