Armia USA wybrała system IFS Applications do obsługi technicznej, napraw i remontów
Podstawowa umowa między reprezentującym amerykańską armię dowództwem materiałowym (AMC - Army Material Command - odpowiednik polskiego Inspektoratu Wsparcia dla Wojsk Lądowych) a spółką IFS North America określa plany i opcje zakupu komponentów systemu IFS Applications i powiązanych z wdrożeniem usług w okresie pięciu lat o łącznej wartości do 9,9 mln USD.
Dowództwo AMC, wraz z podległymi jednostkami, zajmuje się produkcją i usługami z zakresu obsługi technicznej, napraw i remontów (MRO), dorównując pod względem wyników finansowych przedsiębiorstwom z listy Fortune 100. Realizuje bardzo szeroki zakres zadań, które rzadko wykonywane są przez pojedynczą firmę komercyjną. W związku ze specyfiką organizacji amerykańskiej armii jednym z najważniejszych kryteriów wyboru systemu wspierającego zarządzanie była elastyczność IFS Applications, a także możliwość przystosowania rozwiązania do wielu działań z zakresu produkcji, obsługi, napraw i remontów (MRO). Zadaniem wdrożonego systemu klasy ERP stanie się podniesienie wydajności napraw uzbrojenia i sprzętu wojskowego, takiego jak pojazdy, systemy rakietowe i radarowe, silniki, systemy transmisji oraz samoloty i śmigłowce używane w operacjach wojskowych.
"Firma IFS jest dumna, że może dostarczyć armii Stanów Zjednoczonych najlepszą funkcjonalność MRO oraz produkcyjną. Tym bardziej, że nie ulega wątpliwości, że armia zarządza rozbudowaną i stawiającą bardzo wysokie wymogi siecią zakładów naprawczych i remontowych" - mówi Cindy Jaudon, Prezes i CEO IFS North America. "Biorąc pod uwagę wyzwania, przed jakimi staje nasze wojsko, istnieje jasna potrzeba, aby osiągać więcej przy mniejszych nakładach. IFS Applications stanowi idealne narzędzie do tego, by w pełni wykorzystać potencjał zakładów naprawczych, części zamiennych oraz powiązanej z tym działalności produkcyjnej".
Armia Stanów Zjednoczonych zamierza rozpocząć wdrożenie IFS Applications od jednostki Corpus Christi Army Depot. W kolejnych etapach proces wdrożenia odbędzie się w Rock Island Arsenal i Joint Technology and Manufacturing Center w Watervliet Arsenal. Dodatkowe zakłady objęte projektem to: Anniston, Red River, Tobyhanna, Letterkenny i Sierra. W kolejnej fazie, zaplanowanej na 2014 r., IFS Applications trafi do należących do armii zakładów produkujących amunicję.
Lotnictwo i obrona to dla firmy IFS jeden z docelowych sektorów. IFS Applications oferuje w standardzie zaawansowaną funkcjonalność, która spełnia wysokie wymagania sił zbrojnych. W pełni zintegrowane mechanizmy MRO, logistyka bazująca na wydajności (Performance Based Logistics - PBL), zarządzanie projektami, zarządzanie flotą, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz inne komponenty IFS Applications pomagają utrzymywać i zapewniać gotowość bojową uzbrojenia i sprzętu wojskowego.
IFS dostarcza także dopasowane do potrzeb branży rozwiązania spełniające wysokie wymagania produkcji w przemyśle obronnym. Wspomagają one projektowanie, produkcję, a także bieżącą logistykę uzbrojenia
i sprzętu wojskowego oraz wsparcia technicznego powyższych procesów w całym okresie jego eksploatacji.
Klientami firmy IFS w sektorze lotnictwa i obrony są organizacje podległe między innymi ministerstwom obrony USA, Wielkiej Brytanii i Norwegii oraz konsorcjum Eurofighter. Rozwiązania MRO wykorzystują również takie firmy, jak Finnair, Bristow Helicopters, Aero-Dienst GmbH, Hawker Pacific, Jet Turbine Services oraz rosyjskie VARZ-400. Ponadto firma IFS dostarcza rozwiązania dla wiodących producentów uzbrojenia i sprzętu wojskowego, takich jak Lockheed Martin, General Dynamics, BAE Systems, Saab Aerosystems oraz GE Aircraft Engines.
-
Słabsza broń dla Ukrainy. Czy to sposób na uniknięcie eskalacji?
-
Ekonomiści MFW w Polsce. Wydano opinie dotyczącą stóp procentowych
-
Polacy ruszają do boju o ME 2024 pod wodzą nowego trenera. Biało-czerwone szaliki w górę!MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Ceny mieszkań rekordowo wysokie? Nie wszędzie. Wiemy, gdzie jest taniej
-
Europoseł PiS chce zmian na polskich lotniskach. Chodzi o angielskie nazwy
- Poważny wyciek na jednym z największych pól naftowych w Europie
- Morawiecki udzielił Niemcom reprymendy. "Wykorzystał moralną wyższość"
- Pomysłodawca 500 plus komentuje "babciowe" Donalda Tuska. "Realne szanse"
- Świadectwo energetyczne. Nadchodzą zmiany. Kogo dotyczą?
- Europejczycy chcą likwidacji zmiany czasu, ale na razie nie ma na to szans. Kraje nie potrafią się dogadać