Program edukacyjny GPEC I Trefla Gdańsk

Już w tym miesiącu rozpoczyna się program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, mający na celu promocję piłki siatkowej, rozwijanie wśród młodzieży zasad zdrowej rywalizacji oraz rozwój młodych talentów. Przedsięwzięcie Rozgrzej emocje na maxa realizowane jest przez lidera ciepłownictwa na Pomorzu - firmę GPEC oraz drużynę siatkarską Trefl Gdańsk.

W ramach programu odbędą się w Trójmieście treningi siatkówki prowadzone pod okiem profesjonalnych siatkarzy i trenerów, a następnie rozgrywki międzyszkolne. Nasza firma od lat aktywnie angażuje się w rozwój sportu na Pomorzu, wspieranie lokalnych inicjatyw i akcji kierowanych do dzieci i młodzieży - mówi Adam Stanyer, Członek Zarządu GPEC. - Stawiamy na siatkówkę, ponieważ to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina sportu, a taka jest również nasza firma.

Program zakłada 10 wizyt zawodników i trenerów drużyny Trefl Gdańsk w wybranych szkołach Trójmiasta. Każdy trening rozpocznie się rozgrzewką zawodników i uczniów. Wybrana grupa dzieci weźmie udział w meczu z siatkarzami Trefla Gdańsk. Podczas wszystkich spotkań wyłonione zostaną 4 drużyny, które w walce z najlepszymi gdańskimi siatkarzami zdobędą największą ilość punktów. Zostaną one zakwalifikowane do drugiego etapu - rozgrywek międzyszkolnych. Wszyscy finaliści otrzymają nagrody, a szkoła zwycięskiej drużyny zostanie wyposażona w sprzęt sportowy. Do programu przystąpiły m.in.: Szkoła Podstawowa nr 80, Szkoła Podstawowa nr 5 i Gimnazjum nr 18.