GPEC Solidnym Pracodawcą Pomorza

GPEC jako jedyna firma z branży energetycznej w województwie pomorskim został odznaczony tytułem Solidny Pracodawca Pomorza 2009. Nagroda przyznawana jest firmom uznanym za najlepszych pracodawców w Polsce, w szczególności tym, które promują najciekawsze rozwiązania dla swoich pracowników. Organizatorem akcji jest wydawca Rzeczy o Biznesie, dodatku ukazującego się w dzienniku Rzeczpospolita.

Nagrody Solidny Pracodawca Roku są przyznawane firmom, które oferują pracownikom szczególnie atrakcyjne warunki pracy i rozwoju. Wyróżnienia za politykę personalną są dla nas wyjątkowo cenne. Są potwierdzeniem tego, że z powodzeniem można godzić realizację założeń naszego przedsiębiorstwa wobec klientów, dbając jednocześnie o pracowników, bo to oni przecież stoją za sukcesem firmy - mówi Adam Stanyer, Członek Zarządu GPEC. - Jest dla nas jasne, że tworzenie naszym pracownikom jak najlepszych warunków pracy przekłada się na jakość naszych produktów

 

i powodzenie całego przedsiębiorstwa na rynku.

Pracownicy GPEC mają zapewniony szereg dodatkowych świadczeń, takich jak bezpłatna prywatna służba zdrowia czy dodatkowe urlopy, np. dodatkowy urlop rodzicielski dla matek i ojców z wymiarze 30 dni. GPEC przeznacza też znaczne środki na szkolenia dla zatrudnionych w firmie osób. Jeśli nasi pracownicy chcą dodatkowo poszerzać swoje kompetencje, ponad ofertę proponowaną przez przedsiębiorstwo, firma dofinansowuje, a nawet całkowicie finansuje im dokształcanie w ramach dodatkowych kursów, szkoleń czy studiów - mówi Hanna Górka, Kierownik Biura Strategii i Projektów, p.o. Dyrektor ds. Personalnych i Administracji w GPEC.

To już druga w tym roku nagroda dla GPEC przyznawana za propracowniczą politykę w firmie. GPEC zdobył nagrodę w plebiscycie Firma Przyjazna Mamie, w którym wyróżniane są firmy nie tylko respektujące prawa pracujących matek i przestrzegające kodeksu pracy, ale też wprowadzające dodatkowe udogodnienia, pomagające łączyć pracę z wychowywaniem dzieci.

Nagrody Solidny Pracodawca Roku przyznawane są w trzech kategoriach: regionalnej, ogólnopolskiej i branżowej. Kryteria, na podstawie których przyznawane są tytuły, to m.in.: warunki pracy (np. przestrzeganie przepisów BHP i prawa pracy), terminowość wypłat, warunki socjalne, oferowane ścieżki kariery pracowników oraz dynamika zatrudnienia w ciągu ostatnich lat (stan zatrudnienia, przyczyny wzrostu lub spadku). Gala Solidny Pracodawca Pomorza odbyła się 20 maja.

GPEC jest liderem w branży ciepłowniczej na Pomorzu. Przedsiębiorstwo dostarcza ciepło do ponad połowy obiektów i mieszkań Gdańska i Sopotu. Główną działalnością firmy, która istnieje na rynku już 50 lat, jest przesył i dystrybucja ciepła. GPEC zajmuje się także produkcją energii elektrycznej.

GPEC wspiera rozwój sportu na Pomorzu oraz prowadzi konkursy i akcje edukacyjne dla najmłodszych. Firma w ramach programu Partner GPEC sfinansowała już ponad 30 placów zabaw dla dzieci oraz dodatkowo jeden z największych ii najnowocześniejszych placów zabaw w Polsce - Krainę Zabawy w Gdańsku.