Wynagrodzenie nie najważniejsze przy decyzji o zmianie pracy

Wysokość wynagrodzenia nie zawsze decyduje o zmianie pracy. Z badania przeprowadzonego przez Antal International wynika, że doświadczeni i kompetentni specjaliści i menegerowie bardzo świadomie wybierają przyszłego pracodawcę

Dla nich liczy się przede wszystkim styl zarządzania, kultura organizacyjna, stabilnośc zatrudnienia oraz innowacyjność. Dopiero później jest wysokość wynagrodzenia - mówi IAR dyrektor zarządzający Antal i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia Artur Skiba.

Dyrektor Skiba zwraca uwagę, że przez wiele lat mówiło się o niskim stopniu innowacyjności polskich firm. Teraz to się zmienia. Powstaje coraz więcej centrów badawczo-rozwojowych. Aby pozyskiwać najlepszych pracowników trzeba być innowacyjnym.

Badanie wykazało też, że najbardziej pożądani pracodawcy oferują zatrudnionym szereg dodatków, takich jak opieka medyczna, służbowy laptop czy karta fitness, dofinansowanie do posiłków a na niektórych stanowiskach także samochód służbowy. Wiedzę na temat wybranej firmy kandydaci czerpią najczęściej z internetu i z mediów, także od znajomych, którzy tam pracują. Rzadziej na targach pracy. W anonimowym badaniu przeprowadzonym we wrześniu tego roku, wzięło udział ponad 1550 respondentów z całej Polski.