Zaktualizowane listy stacji paliwowych

Pierwszą listę ?złych? stacji wydrukowaliśmy w sobotę 12 lipca. Rozdzwoniły się telefony: - Moja ulubiona stacja jest na czarnej liście! - żalił się jeden z kierowców. - Ale chyba jej nie zmienię, bo nie mam pewności, że sąsiednia leje lepsze paliwo.

Rzeczywiście! Na czarną listę trafiły nawet stacje renomowanych sieci. Są jednak cztery zasady, dzięki którym można ograniczyć ryzyko:

nie tankuj podejrzanie taniego paliwa (przykład - aż dwie stacje supermarketu Géant trafiły na czarną listę);

jeśli jesteś w podróży, raczej nie tankuj w małych stacjach o nieznanych nikomu nazwach (to większość na czarnej liście);

wybieraj stacje dużych koncernów paliwowych (choć - przypominamy - to nie daje gwarancji);

staraj się tankować paliwo zawsze na tej samej stacji (w razie czego będziesz wiedział, od kogo żądać odszkodowania).

Kontrole Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wciąż trwają (pieniędzy ma starczyć na zbadanie większości z 6 tysięcy polskich stacji). Podajemy wyniki pierwszego etapu akcji. Z boku - uaktualniona czarna lista stacji (tym razem UOKiK podał nie tylko adresy stacji, ale i ich nazwy - dużo łatwiej to czytać!). A obok - po raz pierwszy lista stacji, które sprzedawały dobre paliwo (w każdym razie w dniu wizyty kontrolerów). Jeśli UOKiK poda kolejne wyniki - z pewnością opublikujemy je w "Gazecie".