Nowości finansowe

Toyota Bank rozszerza ofertę

Toyota Bank, znany dotychczas z oferty kredytowania samochodów, uruchamia od 20 marca bankowość elektroniczną. Zaoferuje też klientom konta osobiste, oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty gotówkowe i karty płatnicze. Toyota będzie drugim w Polsce koncernem samochodowym, który zdecydował się na uruchomienie bankowości detalicznej. Pierwszym był Volkswagen Bank (Volkswagen Bank direct).

db kredyt rozdaje prezenty

Każdy klient, który w okresie od 19 marca do 30 kwietnia, podpisze umowę o db kredyt gotówkowy, ma szansę otrzymać od banku prezent w postaci odtwarzacza DVD oraz eleganckiego portfela. Przy kredycie w wysokości 5-15 tys. zł klient otrzyma skórzany portfel, a w przypadku większych kredytów - odtwarzacz DVD. Każdy może liczyć na parasol przeciwdeszczowy lub zegar ścienny.

PKO BP gra w karty z Ligą Mistrzów

Limitowaną edycję kart kredytowych PKO MasterCard UEFA Champions League proponuje promocyjnie do 27 kwietnia PKO BP, który jest liderem na rynku kart kredytowych. Promocji towarzyszy konkurs, w którym można wygrać pięć podwójnych biletów na finałowy mecz UEFA Champions League z przelotem i hotelem, pięć biletów pojedynczych na finał, a poza tym konsole PlayStation oraz oryginalne piłki UEFA Champions League. Poza tym do 25 maja PKO BP wydaje bezpłatnie wszystkie karty systemu MasterCard, poza wersją Platinum. Na koniec lutego klienci PKO BP mieli w portfelach ponad 944 tys. kart kredytowych, a przez ostatnie 12 miesięcy przybyło ich 410 tys.

Nowy fundusz Union Investment w BGŻ

Klienci Banku BGŻ i Biura Maklerskiego BGŻ mogą od początku marca inwestować w fundusz UniAkcje: Nowa Europa FIO. Fundusz kupuje akcje spółek z młodych gospodarek europejskich (m.in. Polski, Węgier, Czech), które osiągają wzrost znacznie wyższy niż unijna "stara 15". Minimalna wpłata do funduszu wynosi 100 zł. Obecnie zarządza on 15,5 mln zł. W sumie w BGŻ dostępnych jest już 11 funduszy Union Investment. Do 31 maja UniAkcje: Nowa Europa FIO działa też w ramach oferty promocyjnej Banku BGŻ, czyli Lokaty BGŻ z funduszem.

Nowe usługi w Deutsche Bank PBC

Bezpłatne pakiety ubezpieczeń z zakresu Assistance i Concierge na terenie Polski wprowadził dla swoich klientów Deutsche Bank PBC. Dostępne są one dla posiadaczy kont db Focus i w ramach pakietów Status oraz Inwestor. W zależności od opcji klienci mogą liczyć na pomoc techniczną i medyczną w domu (np. wizyta ślusarza w wypadku zatrzaśnięcia się drzwi, hydraulika do cieknącego kranu, naprawę sprzętu RTV/AGD, wizyta lekarza w razie nieszczęśliwego wypadku, transport do szpitala w razie choroby), a także pomoc w podróży samochodem. Z kolei pakiet Concierge zapewnia np. dostawy kwiatów i prezentów, organizację opieki nad dziećmi, rezerwacje i dostarczenie biletów na imprezy kulturalne, a także rezerwacje miejsc w restauracji czy hotelu.