Nowości finansowe

Wygodniejsze karty w ING

ING Bank Śląski wprowadził kolejne udogodnienia w obsłudze kart kredytowych dla klientów indywidualnych i małych firm. Klienci mogą bezpłatnie otrzymywać przypomnienie o zbliżającym się terminie spłaty zadłużenia na rachunku karty wraz z podaną wymaganą kwotą minimalnej spłaty oraz z całkowitą kwotą spłaty.

W Multibanku kredyt z polisą

Program ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego to nowa propozycja przygotowana przez Multibank i BRE Ubezpieczenia. Polisa gwarantuje spłatę sześciu rat kredytowych w chwili, gdy kredytobiorca lub współkredytobiorca ulegnie poważnej chorobie, i 12 rat w przypadku utraty pracy. Jeżeli jeden z kredytobiorców straci pracę lub zachoruje, ubezpieczenie pokryje pełną sumę miesięcznych zobowiązań. Klienci, którzy przystąpią do programu ubezpieczeniowego, otrzymają niższą marżę.

Promocja kredytów hipotecznych w BPH

27 sierpnia br. rozpoczęła się jesienna promocja kredytów mieszkaniowych w BPH. Bank oferuje kredyt z marżą od 0,45 proc. - jedną z niższych na rynku stałych marż obowiązujących w całym okresie kredytowania. Taka marża obowiązuje dla kredytów w złotych, w kwocie powyżej 200 tys. zł i z wkładem własnym powyżej 50 proc. kosztów inwestycji.

W mBanku ekspresowa gotówka

mBank proponuje nowe warunki kredytu gotówkowego i konsolidacyjnego. Obniżył dolną granicę oprocentowania - wynosi od 10,8 proc. w skali roku.

ING Śląski podnosi odsetki

Rośnie oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego dla klientów indywidualnych i dla małych firm. Kwoty poniżej 100 tys. zł są oprocentowane na 3,8 proc., a większe - na 4,05 proc. Nowe stawki obowiązują od 17 sierpnia br.

Złoto w Polbanku

Polbank poszerzył ofertę kart kredytowych o złotą Visę. Poza wysokim limitem - do 100 tys. złotych - oferuje ona także usługi dodatkowe, m.in. awaryjne podniesienie limitu oraz bezpłatne ubezpieczenia - Assistance Gold oraz Podróż. Wprowadzeniu Złotej Karty towarzyszy również zmiana nazewnictwa dotychczasowych kart kredytowych. Od teraz Visa Electron Polbanku, której limit został zwiększony do 20 tys. złotych, nosi nazwę Błękitnej Karty Kredytowej, a Visa Silver to po prostu Srebrna Karta Kredytowa.

GE Money z funduszami

Od lipca w ofercie banku dostępne są dwa fundusze inwestycyjne z ochroną kapitału. Powstały one przy współpracy Budapest Fund Management należącym do GE. Zapisy na fundusze trwają do 2 października. Po tym terminie wpłaty do funduszy będą możliwe, ale gwarancję zwrotu 100 proc. kapitału otrzymają jedynie klienci, którzy zapisali się w terminie subskrypcji i utrzymają pieniądze przez trzy lata.

Podwyżka lokat w Toyota Bank

Toyota Bank pod koniec lipca zwiększył oprocentowanie oferty oszczędnościowej dla klientów indywidualnych. Maksymalne oprocentowanie pieniędzy wynosi 5,8 proc.

Fortis i promocyjne lokaty

Aby skorzystać z nowej promocji, klienci powinni wpłacić na lokatę min. 35 tys. zł. W zamian za to bank zagwarantuje im odsetki na poziomie 3,5 proc. dla lokaty jednomiesięcznej; 3,7 proc. dla trzymiesięcznej i 4,5 proc. dla sześciomiesięcznej.

Do Polbanku przeniesiesz dług

Polbank wzorem konkurencji zaproponował klientom możliwość przeniesienia zadłużenia karty kredytowej z innego banku na kartę Polbanku. W zamian za skorzystanie z usług Polbanku mogą oni liczyć na wyższy limit zadłużenia (nawet 120 proc. dotychczasowej kwoty).

Lepsze Solo w Nordei

Solo, system bankowości elektronicznej banku Nordea, wzbogacił się o nową funkcjonalność. Dotychczas za pośrednictwem internetu można było realizować zlecenia przelewów zagranicznych wyłącznie w dni robocze, w ściśle określonych przez bank godzinach. Nowa funkcja eliminuje całkowicie te niedogodności - przyjęte poza godzinami pracy banku zlecenia będą realizowane z datą następnego dnia roboczego.