Nowości inwestycyjne

Nowy Skarbiec

Skarbiec TFI utworzył pierwszy na polskim rynku fundusz o polityce inwestycyjnej typu "listed private equity". Nowa formuła funduszu stanowi atrakcyjną alternatywę wobec tradycyjnych funduszy akcji. Skarbiec Private Equity powstał w wyniku przekształcenia subfunduszu Zagranicznych Instrumentów Dłużnych Skarbiec - Euro Obligacja.

W DB fundusze bez opłat

Wybrane subfundusze Skarbca dostępne w ofercie Deutsche Banku zwolnione zostały z opłat manipulacyjnych. Promocja potrwa do końca lutego i dotyczy subfunduszy: Skarbiec - Depozytowy, Skarbiec - Ochrony Kapitału, Skarbiec - Sektora Finansowego Nowej Europy, Skarbiec - Akcji Nowej Europy, Skarbiec - Rynków Surowcowych oraz Skarbiec - Private Equity.

Nowe fundusze Franklina

Franklin Templeton rusza od marca z sześcioma nowymi subfunduszami wchodzącymi w skład luksemburskiego parasola Franklin Templeton Investment Fund SICAV. Fundusz Natural Resources Fund umożliwi inwestowanie w segment funduszy akcji surowcowych. Z kolei Franklin Templeton Global Fundamental Strategies to produkt bezpieczny zarządzany przez Franklin, Mutual Series oraz Templeton, przy czym każda z grup odpowiedzialna jest za zarządzanie 1/3 portfela funduszu.

Struktura Xelionu

Generali we współpracy z Xelionem proponuje nowy produkt strukturyzowany o rocznym horyzoncie inwestycyjnym z 95-proc. gwarancją kapitału. Inwestycja oparta jest o indeks WISE Long/Short Societe Generale bazujący na wynikach największych europejskich spółek. Dywersyfikacja ryzyka między poszczególne spółki umożliwia udział w zyskach również w sytuacji spadków na parkiecie.

Inwestycja w złoto

Złota Struktura to innowacyjny produkt strukturyzowany w ofercie EUROPY oparty na JP Morgan Gold ER Index, odzwierciedlający zmiany cen kontraktów na złoto. Czteroletnia inwestycja ma gwarancję zwrotu 100 proc. kapitału. Produkt dostępny jest w formie polisy na życie i dożycie, co pozwala uniknąć obciążeń podatkowych od zysków kapitałowych.

Inwestycje w EUROPIE

Butik Inwestycyjny EUROPY swoje oferty dedykuje doradcom finansowym, pośrednikom oraz innym podmiotom sprzedającym produkty inwestycyjne. Butik rozpoczął swoją działalność od subskrypcji produktu strukturyzowanego "Efektywna Inwestycja" opartego o indeks JPMorgan Efficiente Excess Return, który oferuje stabilne zyski w połączeniu z ograniczonym ryzykiem. Produkt ma formę ubezpieczenia na życie i dożycie oraz czteroletni horyzont inwestycyjny.