Nowości finansowe

Sprintem do Dominetu

Lokata Sprinterka w Dominet Banku to propozycja czteromiesięcznego depozytu o stałym oprocentowaniu 5,5 proc. Lokatę można uruchomić już od 500 zł. Naliczone odsetki wypłacane są jednak dopiero po upływie terminu lokaty, wcześniejsze jej zerwanie lokaty jest równoznaczne z całkowitą utratą zysków.

Mocna Dominanta

Dominanta Forte to kolejna z lokat Dominet Banku. Wyróżnia ją wysokie oprocentowanie ustalane według stałej lub zmiennej stopy procentowej, które może sięgnąć nawet 6 proc. dla lokaty rocznej. Aby otworzyć lokatę, wystarczy zdeponować 1 tys. zł, przy czym bank oferuje 1-, 3-, 6- lub 12-miesięczny horyzont inwestycyjny.

Lepsze lokaty BGŻ

Atrakcyjność lokat podniósł także bank BGŻ. Lokata roczna pozwoli zarobić 5,5 proc. przy wkładzie już od 500 zł. Jest to kolejna podwyżka oprocentowania depozytów oferowanych przez bank w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Millennium promuje

Klienci, którzy do końca kwietnia złożą w Millennium Banku wniosek o kredyt hipoteczny, mogą liczyć na promocyjną, niską marżę. Promocyjne warunki obejmą również kredyty refinansowe. W tym przypadku bank stwarza możliwość wyboru pomiędzy uzyskaniem niższej raty spłaty kredytu bądź dodatkowych środków z przeznaczeniem na dowolny cel. Kredyt taki można uzyskać także bez zaświadczenia o aktualnej wysokości zadłużenia w innym banku.

BPH: lepsza Intrata

Oprocentowanie 13-miesięcznej lokaty progresywnej Intrata z oferty BPH wzrosło do 12 proc. w ostatnim miesiącu oszczędzania. Zainwestowane środki można wypłacić w każdym momencie bez utraty odsetek. Odsetki naliczane są każdego dnia oszczędzania, przy czym średnie oprocentowanie lokaty wynosi 5 proc. w skali roku.

Dominet i komórka

Dominet Bank wprowadził do swojej oferty usługę doładowania kont typu pre-paid, umożliwiającą szybkie i bezpłatne zasilenie kont telefonów komórkowych. Nowy produkt będzie dostępny w ramach serwisu e-Dominet dla wszystkich klientów banku.

mBank lepiej płaci...

mBank podniósł oprocentowanie konta oszczędnościowego do 5,05 proc. Rachunek jest bezpieczną formą oszczędzania, która pozwala na efektywne lokowanie nawet niewielkie sumy bez konieczności zamrażania wpłaconych pieniędzy. Dodatkową wygodę stanowi możliwość swobodnej wypłaty środków w dowolnym momencie oszczędzania bez utraty naliczonych odsetek.

...Volkswagen Bank też

Volkswagen Bank direct uatrakcyjnił oprocentowanie lokat terminowych oraz rachunków zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Na szczególną uwagę zasługuje bezpłatny rachunek oszczędnościowy Plus Konto pozwalający zyskać nawet 5,05 proc. w skali roku. Lokata Plus zawarta na okres od 30 do 360 dni przyniesie z kolei 4,35-5,35 proc. odsetek.

Z Nordeą do Bomi

Nordea Bank we współpracy z siecią delikatesów Bomi wydał powszechnie akceptowaną partnerską kartę kredytową. Jej posiadacze mogą liczyć na rabat zakupowy we wszystkich punktach handlowych BOMI sięgający nawet 6 proc. Kredyt na karcie oprocentowany jest na 17 proc. w skali roku, przy czym okres bezodsetkowy dla użytkownika karty wynosi 54 dni.

BGŻ stawia na funty

Z początkiem lutego BGŻ wprowadził do oferty rachunek osobisty prowadzony w funtach brytyjskich. Rachunek otwierany jest bezpłatnie. Oprocentowanie rachunku jest zmienne i wynosi 2 proc. w skali roku. Rachunek może być zasilany lub obciążany w dowolnym momencie.

Millennium kusi lokatą

Podwyżki oprocentowania lokat nie ominęły również Banku Millennium. W przypadku rocznej lokaty w złotych sięga ono 4 proc., natomiast z lokaty rocznej zakładanej za pośrednictwem bankowości elektronicznej Millenet otrzymamy 5,3 proc. przy inwestycji już od 500 zł. W ofercie banku znajduje się również Lokata Progresywna, której gwarantowane oprocentowanie rośnie od 5 do 10 proc. w 12. miesiącu oszczędzania.

Dużo Euronetu w Tesco

Euronet zawarł umowę na instalację kolejnych 60 bankomatów w sklepach Tesco na terenie całego kraju. Nowe bankomaty mają się pojawić do końca lutego.

Generali na ferie

Grupa Generali przygotowała 30-proc. zniżkę dla klientów korzystających z ubezpieczenia podróży zagranicznych. Dodatkowo, zawierając polisę grupową, możemy liczyć na 20-25-proc. rabat. Promocja potrwa do końca lutego i dotyczy zarówno polis indywidualnych, jak i grupowych zawieranych drogą elektroniczną.

Kredyt Bank zmieni kredyt na lepszy

Kredyt konsolidacyjno-hipoteczny to nowa propozycja Kredyt Banku dla osób, które chciałyby uprościć zarządzanie zobowiązaniami kredytowymi przez ich konsolidację. Minimalna kwota kredytu to 30 tys. zł, natomiast okres kredytowania uzależniony jest od udziału kredytu mieszkaniowego w konsolidowanym zobowiązaniu i wynosi maksymalnie 30 lat. Dodatkowym zabezpieczeniem spłaty oferowanego kredytu jest hipoteka na nieruchomości będącej własnością kredytobiorcy.

mBank: darmowe przelewy

mBank - lider bankowości internetowej w Polsce - wprowadza bezpłatne przelewy zewnętrzne. Od 11 lutego bank nie pobiera 50-groszowej prowizji za przelewy z eKonta do innych banków.

Multibank: odsetki w górę

Od 11 lutego MultiBank podwyższył oprocentowanie rocznej lokaty terminowej w złotych oraz rachunków oszczędnościowych MultiMax i MultiMax Aquarius. Klienci lokujący swoje oszczędności na kontach oszczędnościowych MultiMax mogą teraz liczyć na zysk w wysokości 5-5,1 proc. w skali roku. Oprocentowanie rocznej lokaty terminowej wzrosło odpowiednio do 5,3-5,5 proc.

AIG: ulokuj na 6,2 proc.

AIG Bank po raz kolejny podnosi oprocentowanie lokat terminowych. Nawet 6,2 proc. wyniesie oprocentowanie pieniędzy zdeponowanych na rok (niezależnie od wysokości wkładu). Przy depozycie złożonym na dwa lata będzie to 6,25 proc.

Lukas Bank dla lekarzy, pielęgniarek, prawników...

Lukas Bank wprowadził do oferty nowe pożyczki gotówkowe zaadresowane do wybranych grup zawodowych. Na specjalne oferty i ułatwienia przy korzystaniu z pożyczek gotówkowych mogą liczyć m.in. lekarze, pielęgniarki, położne, nauczyciele, funkcjonariusze wojska i policji oraz osoby wykonujące zawody prawnicze. Przedstawicielom tych grup zawodowych bank będzie udzielał pożyczek bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Wystarczy dowód osobisty i np. legitymacja służbowa.

BPH i plan spłat

Bank BPH od początku lutego wprowadził dodatkową usługę do kart kredytowych - Plany spłat. Dzięki niej klient może rozłożyć transakcje dokonane kartą na równe raty miesięczne z atrakcyjnym oprocentowaniem. Sam może zdecydować o długości okresu spłaty, a tym samym wysokości raty. W ramach przyznanego limitu kredytowego do karty (np. 10 tys. zł) można 80 proc. kwoty limitu przeznaczyć na różne Plany spłat - np. Plan na zakup telewizora, na zakup lodówki, na przyjęcie urodzinowe. Usługa działa podobnie jak kredyt ratalny - z tą różnicą, że nie trzeba składać oddzielnego wniosku o kredyt.