Kongres PiS - wystąpienie Aleksandry Natalli-Świat

Wiceszefowa PiS Aleksandra Natalli-Świat zaapelowała, by polska polityka gospodarcza była podporządkowana zapewnieniu obywatelom poziomu życia, odpowiadającemu ich aspiracjom. W Krakowie trwa Kongres Prawa i Sprawiedliwości, poświęcony głównie polskiej gospodarce.

Posłanka PiS podkreśliła, że jej ugrupowanie zabiega, by Polacy mogli żyć na podobnym poziomie, jak inni członkowie Unii Europejskiej.

Aleksandra Natalli-Świat wyjaśniła, że w dobie kryzysu najważniejsza dla polskiej gospodarki jest nie tylko stabilizacja, ale przede wszystkim rozwój. Skrytykowała przy tym rząd, który w jej ocenie zbyt długo lekceważył kwestię ogólnoświatowego spowolnienia gospodarki.

Zdaniem wiceszefowej Prawa i Sprawiedliwości, wszystkie działania muszą być skoncentrowane na wzroście gospodarczym. "Przed kryzysem nie można się schować, można przed nim uciec do przodu, inwestując w gospodarkę"- mówiła posłanka

Według Aleksandry Natalli- Świat zabiegi rządu, by ograniczyć wydatki, nie są rozwiązaniem wszystkich problemów budżetu. Posłanka obawia się, że zahamowanie wielu inwestycji odbije się negatywnie na naszej infrastrukturze i w rezultacie jeszcze bardziej spowolni rozwój.

Do hali Targów w Krakowie przybyło blisko półtora tysiąca osób. Na Kongres oprócz delegatów zaproszono 400 gości. Na pierwszy dzień obrad zaplanowano cztery debaty plenarne. Będą poświęcone polityce rozwoju, edukacji i kulturze, rolnictwu i bezpieczeństwu. Równolegle delegaci będą mogli brać udział w sześciu dyskusjach panelowych.