"Dziennik" i "Gazeta Prawna" połączą się?

Wydawcy "Dziennika" i "Gazety Prawnej" rozmawiają o zacieśnieniu współpracy - informują "Rzeczpospolita" i "Puls Biznesu". Jak podaje "Rz", wydawcy obu gazet biorą nawet pod uwagę stworzenie wspólnej spółki. Miałaby ona wydawać "Dziennik" i "GP:, które w perspektywie mogłyby zostać połączone w jeden tytuł.

Informacji nie chcieli skomentować przedstawiciele obu spółek. - To są spekulacje prasowe i ich nie komentujemy - powiedział "Rz" Marcin Malinowski, rzecznik grupy Infor PL. "Rzeczpospolita" podkreśla, że wydawany przez koncern Axel Springer "Dziennik" i "Gazeta Prawna"(wydawana przez GK Infor PL) współpracują już ze sobą, a o planach rozszerzenia tej współpracy słychać przynajmniej od roku. Jak pisze "Puls Biznesu" rozmowy o ewentualnym połączeniu trwają według nieoficjalnych informacji od około miesiąca.

"PB" wskazuje też, że jakiś czas temu Axel Springer przymierzał się do zakupu "Rzeczpospolitej", jednak zarzucił ten pomysł. Mariaż z Inforem miałby być swoistą ucieczką do przodu i próbą stworzenia nowej jakości w generującym wielkie koszty "Dzienniku".

- To ma sens, bo "Gazeta Prawna" i jej właściciel mają ambicje konkurować z najwiekszymi, ale brakuje tam kipatłu i know-how - przyznaje Jacek Czynajtis, były wiceprezes Wydawnictwa Murator

Według danych ZKDP pokazujących rozpowszechnianie płatne razem w lutym sprzedaż "Dziennika" wynosiła 149 tys. egz., o 11,2 proc. mniej niż rok wcześniej, a "Gazety Prawnej" - 83,6 tys. egz., o 1,3 proc. więcej niż rok wcześniej.