"GP" Tesco chce kupić sklepy Netto lub Billa

158 sklepów netto i 25 Billa to kandydaci do przejęcia przez Tesco. Siecią Netto interesuje się też Biedronka. Już od przyszłego roku mogą zacząć się łączyć największe światowe sieci handlowe - pisze "Gazeta Prawna".

Według informacji gazety brytyjska grupa Tesco zainteresowana jest duńską siecią Netto oraz należącą do niemieckiej REWE Group siecią Billa. Tesco na razie nie potwierdza doniesień na temat przejęć.

- Jeżeli chodzi o nasze uczestnictwo w konsolidacji rynku, to, jak wielokrotnie podkreślaliśmy, Tesco preferuje rozwój organiczny. Niemniej jednak zawsze jesteśmy otwarci na wszystkie nowe możliwości rozwoju biznesu - wyjaśnił Michał Kubajek z biura prasowego Tesco.

Brytyjska sieć przejęła już między innymi w 2006 roku od Grupy Casino 133 supermarkety Leader Price

Jak dowiedziała się "Gazeta Prawna" zakupem sieci Netto zainteresowana jest także Biedronka.

- Każda możliwość, która może przyczynić się do naszego stałego rozwoju i która pozwoli nam na to, aby być coraz bliżej obecnych i potencjalnych klientów, będzie przez nas rozważana - powiedział Pedro Pereira da Silva, dyrektor generalny Jeronimo Martins Dystrybucja (JMD), będącej właścicielem sieci Biedronka. W zeszłym roku firma kupiła od niemieckiego Tengelmanna sieć sklepów Plus w Polsce i Portugalii.