PKN Orlen największą firmą w Polsce, Kluska najbardziej wpływowym przedsiębiorcą
Na drugie miejsce z szóstego awansował PZU SA, a na czwarte spadła Polska Grupa Energetyczna. Pozycji nie utrzymał miedziowy gigant - KGHM spadł z siódmego na dziesiąte miejsce. O jedno oczko, na 14. pozycję, awansowała największa firma górnicza w Europie - Kompania Węglowa. Wynik finansowy netto w porównaniu z 2007 rokiem najbardziej poprawiły Bank Pekao SA, Jastrzębska Spółka Węglowa i Netia.
"Rzeczpospolita" przyznała też nagrody Orzeł dla najlepszych i najefektywniejszych firm. W kategorii przedsiębiorstw produkcyjnych wygrała spółka SGL Carbon Polska, wśród firm handlowych i usług niefinansowych - Asseco Poland, a wśród firm finansowych - Eurobank. Specjalne wyróżnienie dla najlepszego debiutanta na Liście 500 otrzymał Sharp Manufacturing Poland. Dzięki uruchomieniu fabryki w Łysomicach zwiększył przychody liczone rok do roku o ponad 570 procent.
W tym roku czytelnicy "Rzeczpospolitej" wybrali największe osiągnięcie minionego dwudziestolecia w gospodarce. Ich zdaniem jest to wolny rynek i wzrost zamożności społeczeństwa. Najbardziej wpływowym przedsiębiorcą ostatnich 20 lat został Roman Kluska, twórca Optimusa.
-
Kwalifikacja wojskowa 2023. Kiedy ruszą wezwania? Uwaga, jest nowy termin
-
Gigantyczny dług Polski. Resort finansów podał szokujące dane
-
Czy Polak naprawdę mądry po szkodzie? Zdradzamy 5 mitów dotyczących bezpieczeństwa twoich pieniędzy w sieciMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Grzyb, który atakuje drzewa, zainfekował tchawicę człowieka
-
Rosja wstrzyma pracę w największej fabryce samochodów. Brakuje części
- Czy Niedziela Palmowa jest handlowa? Zakupy zrobimy bez ograniczeń
- Luksusowe sukienki komunijne zyskują popularność. Są jak małe suknie ślubne
- Zaskoczenie w danych o inflacji. Silny wzrost cen żywności
- Wezwał na siebie policję, żeby nie płacić ogrzewania. Został zatrzymany
- 100 Rosomaków dla Ukrainy wyprodukują zakłady w Siemianowicach Śląskich