"Rz": Najlepsze prognozy z Pekao
Zespół ekonomistów Banku Pekao zwyciężył w pierwszej edycji konkursu na najlepszego profesjonalnego analityka makroekonomicznego, który zorganizował NBP oraz dzienniki "Parkiet" i "Rzeczpospolita" - informuje "R".
Jak wyjaśnia gazeta , ogólny wynik każdego z zespołów bierze pod uwagę sumę punktów uzyskanych za poszczególne prognozy z uwzględnieniem ich horyzontu oraz faktu, że prognozy PKB i inflacji miały większe znaczenie niż inwestycji i salda obrotów bieżących.
Główną nagrodę zdobył zespół analityków Pekao. Bank zwyciężył także w kategorii wzrostu PKB. W przypadku dynamiki inwestycji najlepszy był zespół BRE Banku. Natomiast w kategorii salda na rachunku bieżącym najlepsi byli analitycy Raiffeisen Banku. Natomiast w kategorii prognozy inflacji wygrał Instytut Turystyki.
POPULARNE
NAJNOWSZE
-
Wyciekły dane kart jednego z polskich banków. Masz taką? Nią nie zapłacisz
-
Zatłoczony Everest zmienia się w obraz nędzy i rozpaczy. Szerpa pokazał film
-
Na co dzień zasiada za sterami Dreamlinera. Po pracy oddaje się nietypowej pasjiMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Była zagrożeniem, może być wyleczona. AI znalazła antybiotyk w 2 godziny
-
Prezes Chemeko-System zatrzymany. "Uderzenie w wizerunek premiera"
- "Lex Tusk". Tyle zarobi szef komisji ds. śledzenia rosyjskich wpływów
- Orlen tnie ceny paliw na wakacje. Będą rabaty, ale i ograniczenia
- Syn Łukaszenki, szef KGB i inni. Rośnie lista sankcyjna MSWiA
- Nowe rekordy temperatury w Chinach, Wietnamie i Laosie
- Niemcy. Ukraińscy żołnierze trenują na czołgach Abrams