Standard&Poor's obniżył rating TVN, perspektywa negatywna

Agencja Standard & Poor's obniżyła długoterminowy rating kredytowy grupy medialnej TVN do 'BB-' z 'BB' i podtrzymała jego negatywną perspektywę, poinformowała spółka w komunikacie w poniedziałek.

"Przyznany rating Standard & Poor's jest teraz na tym samym poziomie co rating Ba3 Moody's Investors Services. Standard & Poor's Ratings Services obniżył również rating długu w odniesieniu do niezabezpieczonych PLN 500 mln obligacji TVN z BB do B+ oraz rating długu w odniesieniu do EUR 215 mln Senior Notes TVN z BB- do B+" - czytamy w komunikacie spółki.

Zmiana ratingu Standard & Poor's jest wynikiem zwiększonej dźwigni TVN, co jest związane z pełną konsolidacją EBITDA platformy cyfrowej "n" oraz odzwierciedla obawy Standard & Poor's, że płynność TVN może w słabnąć w krótkim i średnim okresie ze względu na rozwój platformy cyfrowej "n".

"W opinii Standard & Poor's pozytywne jest, że obecność platformy 'n' w grupie TVN może w dłuższym okresie zapewnić znaczące zróżnicowanie i stabilność grupy oraz zabezpieczyć ją przed rosnącą fragmentacją rynku" - czytamy także.

W I połowie 2009 roku grupa TVN miała 119,92 mln zł zysku wobec 271,03 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1015,13 mln zł wobec 951,19 mln zł. Wyłączając efekt konsolidacji ITI Neovision, przychody spadły o 5,6% do 898 mln zł.