BRE Bank mówi "tak" Internet Group, kurs akcji ostro w górę

BRE Bank zgodził się na restrukturyzację zadłużenia spółki Internet Group, poinformowała firma w komunikacie. Porozumienie oznacza, że spółka może kontynuować rozmowy dotyczące pozyskania inwestora.

"BRE Bank podjął decyzję o restrukturyzacji zadłużenia Internet Group. Dzięki wprowadzeniu nowego harmonogramu spłat spółka dostosuje obciążenia wynikające z obsługi zadłużenia do uaktualnionych, bardzo ostrożnych prognoz przepływów pieniężnych. Pozytywna decyzja BRE Banku potwierdza dobre relacje spółki z bankiem. Takie zakończenie rozmów to pierwszy krok w planie naprawczym, przyjętym przez Zarząd. Kolejny to pozyskanie inwestora" - czytamy w komunikacie spółki.

Spółka informowała wcześniej, że ze względu na niedotrzymanie wskaźników finansowych, kredyty udzielone jej przez BRE Bank zyskały status zobowiązań wymagalnych. W związku z tym, już w czerwcu, zarząd rozpoczął negocjacje z bankiem nt. restrukturyzacji.

"Teraz pracujemy nad podniesieniem kapitału spółki. Rozmawiamy z potencjalnymi inwestorami. Są to zarówno podmioty branżowe jak i finansowe. Każda z opcji jest prawdopodobna. Rozmowy zamierzamy zamknąć do końca roku" - powiedział prezes Jan Ryszard Wojciechowski cytowany w komunikacie.

Internet Group poinformował, że podwyższenie kapitału ma odbyć się w drodze emisji kwalifikowanej. W tym celu na 8 stycznia 2010 roku zostało zwołane Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki. Internet Group planuje podwyższenie kapitału o 19,2 mln zł poprzez emisję16 mln akcji serii H. Akcje zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 32 808 955 akcji. Spółka informowała m.in., że prowadzi negocjacje ze SKOK Media.

Po przekazaniu tych informacji, dziś na otwarciu kurs akcji ruszył ostro w górę. O 9.35 za zwyżka kursu wynosiła ponad 12 proc.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 7,79 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 0,41 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 150,55 mln zł wobec 233,79 mln zł.