Petrolinvest opublikował komunikat w sprawie spadku kursu akcji

Spółka paliwowa Petrolinvest finalizuje rozmowy dotyczące finansowania działalności spółki z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) i funduszami amerykańskimi, wynika z czwartkowego komunikatu spółki.

"Zarząd konsekwentnie realizuje komunikowaną wcześniej rynkowi strategię nawiązania współpracy z partnerem branżowym, a także - jest w ostatecznej i końcowej fazie rozmów na temat finansowania z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju i funduszami amerykańskimi" - czytamy w komunikacie.

Nie ma żadnych fundamentalnych przesłanek do przeceny

Według spółki, nie ma żadnych fundamentalnych przesłanek do przeceny akcji na giełdzie w ostatnim okresie.

Akcje spółki spadły od maja z poziomu ponad 50 zł za sztukę do poziomu ponad 25 zł. W czwartek po godzinie 10:50 akcja Petrolinvestu kosztowała 26,55 po wzroście o 3,71%.

Pod koniec listopada Petrolinvest i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisały umowę o współpracy w działalności poszukiwawczo-wydobywczej. Umowa przewiduje możliwość objęcia udziałów w Petrolinvest przez PGNiG w przyszłości.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku Petrolinvest miał 323,35 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 31,30 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 55,15 mln zł wobec 171,88 mln zł.