KGHM rozmawia z Netią

KGHM uważa, że sprzedaż spółki telekomunikacyjnej Dialog, przewidywana docelowo w strategii, powinna zostać zrealizowana na rzecz operatora telekomunikacyjnego, a nie poprzez giełdę, poinformował w piątek prezes Herbert Wirth. Dodał, że o "pomysłach" na Dialog KGHM rozmawia także z Netią.

"Jestem sceptyczny do giełdy. Dialog to zbyt małe aktywo na rynku telekomów. (.) Uważam, że wyjście powinno nastąpić poprzez sprzedaż dużemu operatorowi, który znalazłby efekt synergii" - powiedział Wirth w piątek.

Dodał, że spółka pracuje nad rozwiązaniami dla Dialogu. Rozmawia także z Netią o "pomysłach" na tę spółkę. Netia wielokrotnie wyrażała swoje zainteresowanie przejęciem Dialogu.

"W strategii KGHM jest docelowo sprzedaż Dialogu, ale nie w tej sytuacji w której obecnie" - powiedział też Wirth. Dodał, że zarząd tej firmy dostał zadanie, aby dokonać działań które spowodują wzrost wartości spółki.

W połowie września Wirth informował agencje ISB, że KGHM nie planuje w najbliższym czasie upublicznienia spółki telekomunikacyjnej Dialog, ani jej sprzedaży inwestorowi strategicznemu.

W czwartek przedstawiciele KGHM poinformowali, że Dialog będzie miał lepsze wyniki w 2009 roku, niż w 2008 roku, kiedy zanotował 292,1 mln zł straty.

W okresie I-III kw. 2009 r.zysk netto grupy Telefonii Dialog wyniósł narastająco 8,06 mln zł wobec 21,81 mln zł straty w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Telefonia Dialog w 100% należy do KGHM.