Akcje Taurona już na rachunkach inwestorów. Jest redukcja

Osoby, które zapisały się na maksymalną liczbę akcji Tauronu, dostaną ich około 37 procent mniej. Akcje spółki energetycznej, która w środę zadebiutuje na warszawskim parkiecie trafiły już na rachunki inwestorów, jednak nie każdy dostanie tyle aktywów, ile chciał.

Analityk Xelionu Łukasz Bugaj wyjaśnia, że akcje już zostały przyznane, a ponieważ cena ich sprzedaży jest niższa od maksymalnej po jakiej odbywały się zapisy - nadwyżka pieniędzy już wróciła na rachunki maklerskie.

Cena maksymalna papierów Tauronu wynosiła 70 groszy, jednak potem zmniejszono ją do 57 groszy. Osoby, które zapisały się na najmniejszą możliwą liczbę akcji mają szansę otrzymać tyle, ile chciały.

Powodem redukcji liczby przyznawanych akcji jest bardzo duże zainteresowanie Tauronem ze strony inwestorów indywidualnych, choć jak zaznacza ekspert duże instytucje finansowe nie były bardzo zainteresowane aktywami spółki. To ograniczone zainteresowanie zmniejsza nadzieje na bardzo udany debiut spółki. Analityk podkreśla jednak, że są firmy takie jak KGHM, które wyrażały chęć kupna większej liczby aktywów spółki energetycznej.