Nowość: bank rozliczy za ciebie PIT-a! Za darmo

Ciekawy eksperyment Alior Banku. Wystarczy przyjść do dowolnego oddziału z potrzebnymi dokumentami do rozliczenia podatku, a zaprzyjaźnione z nim biuro podatkowe rozliczy za nas PIT-y

Alior Bank, wspólnie z zaprzyjaźnionym biurem rachunkowym, rozpoczął ogólnopolską akcję, w której pomaga ludziom rozliczenie rocznej deklaracji podatkowej, czyli popularnych PIT-ów. Wystarczy przyjść do banku z kompletem dokumentów, a po kilku dniach otrzymamy z powrotem wypełnionego PIT-a. Co ciekawe, oferta jest dostępna dla każdego, również dla osób, które nie są klientami Aliota. Aby z niej skorzystać, nie trzeba zakładać konta, ani kupować żadnego produktu.

To pierwsza tak duża akcja, w której instytucja finansowa daje możliwość bezpłatnego rozliczenia PIT-ów. Aby skorzystać z okazji trzeba przyjść do oddziału Aliora najpóźniej 22 kwietnia, a więc na ponad tydzień przed ostatecznym terminem składania PIT-ów. Poza kompletem dokumentów, które zostaną zeskanowane i w formie zaszyfrowanych plików komputerowych trafią do biura rachunkowego, trzeba podpisać z bankiem tzw. umowę ramową. Nie zobowiązuje ona klienta do niczego konkretnego, ale daje możliwość sprzedania mu w przyszłości różnych produktów i usług np. przez telefon. A także korzystania z uzyskanych dzięki umowie danych osobowych potencjalnego klienta.

Czytaj też: Bank rozliczy ci PIT-a. Dobry pomysł, czy pułapka?

Czytaj też: Bakuganowa zagrywka Aliora

Biuro rachunkowe zobowiązało się przed bankiem, że każdy klient będzie miał rozliczonego PIT-a w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych. Pełną dokumentację podatkowcy wynajęci przez Aliora wyślą na adres e-mail podatnika.

- Nasze wewnętrzne badania potwierdziły, że blisko 40 proc. klientów byłoby zainteresowanych możliwością bezpłatnego rozliczenia deklaracji podatkowej. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i udostępnić możliwość darmowego rozliczenia PIT również osobom, które nie są klientami banku - komentuje Krzysztof Czuba, wiceprezes Alior Banku, cytowany w komunikacie prasowym.

Alior Bank - tak samo, jak kilka innych instytucji finansowych - przygotował także promocyjną ofertę pożyczki gotówkowej na opłacenie rocznego podatku dochodowego. Osoby, które zdecydują się z niej skorzystać, nie zapłacą prowizji.

Czytaj też: Czy to się uda? Im więcej ludzi założy konto, tym dłużej będzie ono darmowe!

Więcej o: