Tanie tablety idą jak woda. Czy Tesco powtórzy sukces Biedronki?

Po Biedronce i Carrefourze, które wprowadziły do swojej oferty cieszące się ogromną popularnością tanie tablety, dołączyła brytyjska sieć Tesco. Od 26 kwietnia w polskich hipermarketach tej sieci będzie można kupić 10-calowy tablet Overmax za niecałe 500 zł

Tesco reklamuje tablet pisząc, że oprócz ceny niepodważalną zaletą tego sprzętu będzie również jakość. Tablet Overmax jest oparty na najnowszym systemie operacyjnym Android 4.0, ma pojemnościowy ekran o rozdzialczości 1024x600, 512 MB pamięci oraz dysk Nand Flash 4 GB z możliwością powiększenia do 32 GB. Oprócz tego tablet posiada głośnik, WiFi, 3G-WCDMA oraz złącza USB i mini HDMI.

Data wprowadzenia urządzenia na rynek nie jest przypadkowa - Tesco chce się wpasować w nadchodzący okres komunijny. W komunikacie prasowym czytamy, że to idealny prezent na komunię.

Zobacz wideo

Tablety jak świeże bułeczki

Pierwszą polską siecią handlową, która na masową skalę zaczęła sprzedawać tablety była Biedronka. Znany dyskont ogłosił, że od 5 do 11 kwietnia będzie sprzedawał tablety Goclever w cenie 369 zł za sztukę. Atrakcyjna cena sprawiła, że już pierwszego dnia klienci wykupili wszystkie dostępne w sieci tablety, czyli aż 12 tysięcy sztuk. Wkrótce po Biedronce swój tablet Tracer Ovo w cenie 399 zł za sztukę zaczął sprzedawać Carrefour.

Zobacz wideo

Według branżowych prognoz w tym roku Polacy mogą kupić nawet 270 tys. tabletów, czyli prawie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Zdecydowaną większość rynku będą jednak stanowiły urządzenia tańsze, w cenie poniżej 1000 zł.

Na numizmatykach zarobisz nawet kilka tysięcy procent >>

Więcej o: