Reserved jeszcze w tym roku uruchomi sklep internetowy

Do końca roku polski koncern odzieżowy LPP planuje uruchomienie systemu sprzedaży internetowej dla swojej głównej marki Reserved.

Informacje o planach uruchomienia sklepu internetowego Reserved pojawiły się już w połowie 2010 roku. Mówiono wówczas, że inauguracja nowego systemu sprzedaży powinna być wdrożona już w 2011 roku. Koncernowi się to jednak nie udało, przez co wprowadzenie sklepu internetowego przesunięte zostało o kolejny rok. Teraz w rozmowie z portalem Biznes.pl dyrektor finansowy grupy LPP Dariusz Pachla zdradził, że do końca roku powinno udać się zrealizować projekt zakładający uruchomienie sklepu internetowego. Do tego spółka zapowiedziała, że w połowie roku w ramach grupy działać będzie tysiąc sklepów.

Co ciekawe, zanim uruchomiony będzie sklep głównej marki LPP- Reserved, od dłuższego czasu działają już sklepy innych marek należących do koncernu. W pierwszej kolejności uruchomione zostały sklepy internetowe Cropp i House - oba w 2010 roku.

W ostatnich miesiącach sprzedaż internetową uruchomiły w Polsce sklepy z koncernu Inditex. Pierwsza marką była Stradivarius, która umożliwiła swoim klientom zakupy w sieci już w połowie ubiegłego roku. Na początku 2012 roku kampanię związaną z uruchomieniem sklepu internetowego prowadziły sklepy Zara. Pierwsze zakupy w sieci mogli klienci Zary zrobić 7 marca.

Więcej o: