Darmowe bilety nawet po 250 zł! Kwitnie sprzedaż wejściówek na treningi reprezentacji przed Euro

Wśród wielotysięcznych tłumów czekających na darmowe wejściówki na treningi reprezentacji występujących na Euro 2012 znaleźli się też tacy, którzy liczyli na dobry biznes. Portale aukcyjne pełne są ofert wejściówek na treningi, których koszt waha się od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych za wejściówkę

"Chcesz mieć ten długopis i być na treningu reprezentacji Anglii wśród zaledwie 3 tysięcy kibiców? Chcesz zobaczyć gwiazdy reprezentacji Anglii na żywo? Ta aukcja jest właśnie dla ciebie"- tak brzmi hasło zachęcających potencjalnych klientów pod jedną z aukcji na Allegro. Do kupienia jest uniwersalny niebieski długopis (za 249 zł), nie bilet. Tak przynajmniej zaznacza sam sprzedający. "Zaproszenie nie jest przedmiotem sprzedaży, dodawane jest wyłącznie jako prezent gratis dla zwycięzcy aukcji" czytamy w ogłoszeniu.

Na Allegro znaleźć można też tańsze długopisy z biletami. Trening reprezentacji Anglii na stadionie Hutnika w Krakowie dostępny jest już od 199 zł. Najtaniej jak na razie wyceniane są treningi włoskich piłkarzy - od 50 zł.

Jeszcze ciekawszą ofertę widniejącą na Allegro znaleźć można na trening reprezentacji Holandii. "Licytują państwo moje starania, aby dostać ten bilet. Samo zaproszenie dostają państwo za darmo. Sam nie mogę pójść na trening" - taka informacja widnieje pod aukcją zaproszenia na trening Holandii (także w Krakowie) za 99,99 zł.

Starania sprzedającego bilet na trening Holandii musiały być niemałe. To co działo się w miniony weekend w Krakowie podczas rozdawania wejściówek, wiele osób liczących na zdobycie upragnionego zaproszenia nazywało masakrą. Już w nocy, na kilka godzin przed otwarciem kas gromadziły się tłumy. O 9 rano było już kilka tysięcy osób. - Panuje kompletna dezorganizacja. Nie ma konkretnego kierunku kolejki, bo ludzie napierają z każdej strony. Przy tym tratują się i wyzywają - mówiły osoby stojące w kolejce. Pod kasami pojawiło się kilka radiowozów. By rozładować tłum, policjanci zabierali po kilkaset biletów i rozdawali z samochodów. W rezultacie chaos był jednak jeszcze większy. Najpierw tłum biegł pod radiowóz, by za chwilę pognać w innym kierunku, kiedy otwarto dodatkową kasę.

Polak potrafi zrobić biznes

Władze miast i organizatorzy, którzy zdecydowali się rozdać kibicom wejściówki na niedzielny trening reprezentacji Polski na stadionie Polonii w Warszawie, jak również późniejsze reprezentacji Anglii, Włoch czy Holandii w Krakowie, chyba nie spodziewali się, że już po kilku godzinach trafią one do sprzedaży w internecie.

Pokaźna ilość biletów jest teraz dostępna do kupienia na Allegro. Co ciekawe, regulamin Allegro choć nie wprost, zabrania handlu tego typu biletami. W punkcie 4 regulaminu mówiącym o przedmiotach, które nie mogą być wystawione do sprzedaży wyraźnie jest mowa, że nie mogą być wystawiane przedmioty, których obrót narusza obowiązujące przepisy prawa, jak również których wystawienie może być uznane za naruszające dobre obyczaje. Co więcej podpunkt 3 mówi - Przedmioty, o których mowa w art. 4.1. nie mogą być oferowane wraz z towarami jako bezpłatny dodatek (gratis). Przedstawiciele Allegro nie widzą jednak żadnych problemów. - Bilety sprzedawane na naszym serwisie to zaproszenia. Sprzedający nie narusza tym samym regulaminu. Przyglądamy się jednak na bieżąco wszystkim aukcjom i w przypadku łamania zasad, będziemy szybko reagować - zaznacza Anna Tokarek z Allegro

Orange manipuluje. Rozważamy drogę sądową>

Czy kupiłbyś ''darmowy'' bilet na trening?