Kolejna luksusowa marka wchodzi do Polski. Louis Vuitton otwiera sklep w Warszawie

Luksusowe torebki i odzież firmowane przez znaną markę Louis Vuitton już wkrótce będzie można kupić w Polsce. Dwupoziomowy sklep pojawi się w warszawskim domu towarowym Vitkac - informuje ?Rzeczpospolita?

Gazeta pisze , że otwarcie sklepu jest przesądzone. W Krajowym Rejestrze Sądowym została już zarejestrowana spółka Louis Vuitton Polska. Lokal, prawdopodobnie o powierzchni ok. 500 mkw., jest dla marki zarezerwowany już od otwarcia domu towarowego przed rokiem. Będzie miał dwa poziomy - na jednym będą sprzedawane akcesoria - zwłaszcza torby - z którymi marka jest najmocniej kojarzona, a na drugim odzież.

Louis Vuitton to luksusowa firma istniejąca od 1854 roku, która słynie z wysokiej jakości towarów i horrendalnych cen - za najprostsze torby z charakterystycznym logo trzeba zapłacić od kilkuset euro w przypadku małych modeli do nawet 10 tys. euro za limitowane, ekskluzywne kolekcje. LV to jedna z niewielu marek, które mają całą bazę produkcyjną w Europie i nie zlecają produkcji w Azji. Firma nie organizuje także wyprzedaży. Obecnie LV ma ponad 3 tys. butików na całym świecie.

Pojawienie się tej marki w Polsce to efekt wzrostu rynku produktów luksusowych w Polsce.

W latach 2005-2010 polski rynek luksusowych dóbr konsumpcyjnych wzrósł realnie o 50 proc., zajmując tym samym czwarte miejsce na świecie pod względem dynamiki wzrostu. Jego wartość to ponad 3,5 mld zł, główną zaś kategorią jest biżuteria z 34-proc. udziałem, kolejne są alkohole, odzież i akcesoria oraz kosmetyki. Jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkie towary luksusowe - także auta czy nieruchomości - to jego wartość przekracza według danych firmy doradczej KPMG już 27 mld zł.

Więcej o: