Wojna cenowa marketów w Wlk. Brytanii. ?Zaskarżymy Tesco"

- Jak oni chcą porównywać ceny produktów marek własnych? Nie da się tego zrobić, porównując nasze produkty do znacznie tańszych odpowiedników Tesco i Asdy - mówi szef brytyjskiej sieci handlowej Sainsbury's i zapowiada zaskarżenie Tesco do odpowiednich organów rządowych, a być może nawet do sądu.

Szef Sainsbury's zareagował w ten sposób na nową promocję cenową Tesco. Znana sieć wprowadziła w Wielkiej Brytanii automatyczną porównywarkę cen, która ma zapewnić klientów, że to w Tesco jest najtaniej. Jeśli klient Tesco znajdzie tańszy produkt w innej sieci, otrzyma automatycznie zwrot różnicy w cenie. Oferta Tesco różni się jednak od typowych akcji tego typu tym, że brytyjska sieć zamierza porównywać nie tylko produkty markowe, ale też marki własne i towary sprzedawane w promocji.

Taka promocja nie podoba się szefowi konkurencyjnej sieci Sainsbury's. - Konkurencja zawsze jest dobra dla klientów, więc cieszymy się na nią, ale możecie być pewni, że na pewno złożymy skargę na Tesco, jeśli uznamy, że naszych produktów marki własnej nie da się porównać z towarami oferowanymi przez nich - mówi szef Sainsbury's Justin King. I dodaje, że część produktów marki własnej w Sainsbury's jest droższa od towarów w konkurencyjnych sieciach Tesco i Asda tylko dlatego, że są to produkty wyższej jakości. - Jak oni chcą to porównywać? Naszym zdaniem nie da się tego zrobić - dodał King i zapowiedział, że w przypadku złego prowadzenia promocji przez Tesco Sainsbury's złoży skargę do Advertising Standards Authority - urzędu nadzorującego rynek reklamowy w Wielkiej Brytanii.

Więcej o: