Ataki na stronę Allegro. Możliwe problemy z logowaniem

Od wtorku strona portalu aukcyjnego Allegro poddawana jest atakom polegającym na próbie zablokowania dostępu do serwisu. Jak podała firma, około 20 proc. użytkowników miało problemy z logowaniem.

We wtorek na Facebooku firma Allegro wyświetliła komunikat, w którym przyznała, że serwis został zaatakowany przez osoby, które chciały zablokować dostęp do strony. "Nasze IT pracuje nad przywróceniem wszystkim użytkownikom płynnego i bezpiecznego dostępu do serwisu. Aukcje kończące się w czasie kłopotów technicznych zostaną przedłużone zgodnie z regulaminem. Przepraszamy wszystkich, którzy próbują w tej chwili bezskutecznie korzystać z Allegro" - napisali przedstawiciele firmy.

Tego samego dnia serwis poinformował o rozwiązaniu problemów, a wszystkie aukcje, które były prowadzone w czasie awarii, zostały przedłużone o 24 godziny.

Problemy powróciły jednak w środę. "Niestety, niektórzy zrobią wiele, żeby zakłócić Wam możliwość robienia zakupów i prowadzenia biznesu. Mamy z nimi ostatnio sporo do czynienia. Przykro nam, że złośliwi hakerzy utrudniają nam działanie, a Wam - sprzedaż i zakupy. Pozostańcie z nami" - tej treści komunikat pojawił się na fanpagu Allegro na Facebooku.

Jak udało nam się dowiedzieć w rozmowie z Joanną Wagner z Allegro, aktualnie dla większości użytkowników serwis jest już dostępny. Dział IT wciąż jednak pracuje nad tym, aby przywrócić wszystkim stabilny i bezpieczny dostęp do Allegro. Niektórzy użytkownicy mogą mieć jeszcze sporadyczne problemy z logowaniem do serwisu.

W piątek na facebookowym profilu Allegro pojawiła się informacja, że problemy z logowaniem dotyczą Użytkowników korzystających z łącz niektórych dostawców Internetu. Allegro prowadzi rozmowy z dostawcami, by jak najszybciej wyeliminować problem. Część użytkowników serwisu nadal skarży się na problemy z dostępem do serwisu.

Więcej o: