TVP rusza z nowym kanałem rozrywkowym - kabarety, koncerty i komedie

TVP Rozrywka wystartuje 15 kwietnia i będzie nadawany w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. To już dziewiąty kanał tematyczny TVP, nie licząc emitowanego w internecie TVP Parlament.

Nowy kanał TVP Rozrywka od początku będzie dostępny w trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej oraz w niektórych sieciach kablowych. Jeszcze w kwietniu włączą go Vectra, Toya i Petrus. Trwają też rozmowy z innymi operatorami kablowymi, w tym z największym - UPC.

- Łącznie w kwietniu sygnał TVP Rozrywka dotrze do ponad 500 tys. gniazdek. Pozostali operatorzy włączą kanał prawdopodobnie w maju i wtedy dostęp odbierających wzrośnie do 1,5 miliona. Równolegle prowadzone są rozmowy z platformą nc+, która także wzbogaci swoją ofertę o kanał TVP Rozrywka - podało biuro prasowe TVP.

Oferta programowa TVP Rozrywka przewiduje rodzimy repertuar rozrywkowy, na który składają się m.in. zasoby TVP, a także aktualna produkcja publicznego nadawcy. W ramówce TVP Rozrywka pojawią się audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, festiwale, widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, koncerty i teledyski muzyczne. Nie zabraknie też teleturniejów, konkursów, a także filmów komediowych i wybranych seriali.

W chwili startu TVP Rozrywka obejmie obszar zamieszkany przez ok. 68 proc. mieszkańców Polski, a docelowo w lipcu br. zasięg ludnościowy wyniesie ponad 90 proc.

Więcej o: