Allegro wciąż z problemami. Aukcje przedłużone i zwrot prowizji

Od 2 kwietnia serwis aukcyjny Allegro.pl atakowany jest przez hakerów, którzy próbują zablokować dostęp do niego. Z informacji przekazanych przez firmę wynika, że problemy z logowaniem dotyczyły około 20 proc. użytkowników. Wciąż jednak pojawiają się informacje, że strona nie jest dostępna dla wszystkich allegrowiczów

Już czwarty dzień użytkownicy serwisu Allegro.pl mają problemy z logowaniem. Z listu od jednej z naszych czytelniczek wynika, że Allegro zablokowało możliwość łączenia się z serwerów UPC, ponieważ duża część ataków była dokonywana właśnie przez łącza tego operatora.

- Allegro nie poinformowało o tym swoich użytkowników. Przecież UPC jest potężnym dostawcą internetowym! Duża część allegrowiczów korzysta z UPC, jak można było ich nie powiadomić o tego typu działaniach? - pyta nasza czytelniczka.

Przedstawiciele firmy przyznają, że nie udało im się w pełni rozwiązać problemów z logowaniem. "Wielu z Was nadal ma trudności z dostępem do Allegro. Niedogodności dotyczą użytkowników korzystających z łącz niektórych dostawców Internetu. Prowadzimy rozmowy z dostawcami, by jak najszybciej wyeliminować problem. Bardzo przepraszamy za utrudnienia" - tej treści komunikat pojawił się w piątek koło godz. 12 na Facebooku Allegro . Na fanpage'u firmy czytamy obecnie, że co prawda ataki na serwis się zakończyły, ale ze względów bezpieczeństwa praca prowadzona jest w "trybie obronnym". Co to oznacza?

- Nasze IT robi wszystko - np. kontaktuje się z poszczególnymi dostawcami usług internetowych w Polsce - aby w tym "trybie obronnym" jak najwięcej z Was mogło kupować i sprzedawać na Allegro - podaje firma.

Allegro przygotowało rekompensaty w związku z problemami, jakie od kilku dni spotykają serwis i jego użytkowników.

"Za aukcje zakończone 2013-04-04 od godz. 16:29:00 do godz. 16:34:59 zostaną przyznane refundacje (zwrot prowizji + opłat za wystawienie). Aukcje kończące się w godz. 16:35:00 do godz. 18:00:59 oraz od 18:10:00 do 18:37:59 zostaną przedłużone o 24 godziny" - podała firma w komunikacie.

Więcej o: