Wynagrodzenie minimalne w Biedronce - 2 tys. zł brutto
Jak podają przedstawiciele sieci handlowej Biedronka, oprócz podniesienia pensji minimalnej do poziomu 2 tys. zł brutto, wszyscy pracownicy objęci zostali systemem premiowym i otrzymają pakiet świadczeń socjalnych.
W ciągu ostatnich siedmiu lat, dzięki regularnym podwyżkom, wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci o ponad 50 proc. W tym samym okresie sieć co roku tworzyła kilka tysięcy nowych miejsc pracy. Tylko w 2012 r. przybyło ich około 5 tys. W konsekwencji dynamicznego rozwoju Biedronka jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce. Plany na 2013 r. zakładają dalszy wzrost zatrudnienia - do poziomu ok. 45 tys. pracowników.
Podstawową formą zatrudnienia na wszystkich stanowiskach w Jeronimo Martins Polska jest umowa o pracę. Spółka, tworząc miejsca pracy, nie korzysta z usług agencji pracy tymczasowej, a wszystkie zatrudnione osoby są pracownikami firmy.
Elementem polityki pracowniczej sieci Biedronka jest również pakiet socjalny. Pracownicy sieci objęci są m.in. programem profilaktyki zdrowotnej w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych i szczepień. Do pakietu świadczeń należą również paczki okolicznościowe, wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków, a także programy pomocy dla potrzebujących.
Aktywność sieci Biedronka jako pracodawcy była wielokrotnie nagradzana. Jest ona m.in. laureatem tytułu Pracodawca Godny Zaufania, przyznanego przez Krajową Izbę Gospodarczą. Zdobyła także wyróżnienie w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu za 2010 rok w kategoriach: innowacje społeczne i miejsce pracy. Z drugiej strony kilka lat temu Biedronka była symbolem wyzysku, szczególnie pracownic. Wielokrotnie zarzucały one swoim przełożonym zmuszanie do zbyt ciężkiej pracy. Część tych spraw znalazła swój finał w sądzie pracy.
-
Rosja niewypłacalna. Teraz nie miała już jak tego uniknąć. To pierwszy taki przypadek od 1918 r.
-
Kursy walut 27.06. Złoty odrabia straty, rubel w górę [Kurs dolara, funta, euro, franka, rubla]
-
Rosjanie planują przegląd Nord Stream 1. Niemcy w strachu
-
Lubelskie. Zaczęły się samozbiory jagody kamczackiej. Ile trzeba zapłacić za owoce?
-
"Zielona transformacja to będzie dla nas koszmar. Wydatki, wydatki, wydatki"
- Kaczyński wykrył "układ deweloperski". Jest odpowiedź. "Cała odpowiedzialność spadła na deweloperów"
- Chaos na lotniskach. Niemcy chcą ściągnąć kontrolerów z Turcji
- Tańsze paliwo na stacjach Orlen. Promocja ruszyła w poniedziałek, ale nie dla wszystkich
- Emerytury wzrosną od lipca, ale nie wszystkim. Wielkie zmiany w skali roku [TABELA BRUTTO NETTO]
- Co może zrobić przemysł, aby złagodzić podwyżki cen? Energia i efektywność kluczem