Internauci reagują na decyzję UOKiK w sprawie NC+

- ITI Neovision złamało prawo - uznała prezes UOKiK. Urząd zakwestionował zarówno warunki nowej oferty, jak i sposób informowania o nich. UOKiK zobowiązał też sieć, by w dalszym ciągu świadczyła usługi na dotychczasowych zasadach wszystkim klientom do czasu wygaśnięcia umów podpisanych z platformami Cyfra+ i N. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów firma ma zapłacić 11 mln zł. Co na to klienci NC+? Na profilu AntyNC+ utworzonym na Facebook'u zawrzało

Czytaj także: Decyzja UOKiK w sprawie NC+ - 11 mln zł kary dla ITI Neovision

Alicja Sadłowska: "Wrzucą w koszta, jak pamiętam, nakładane kary to inna para kaloszy, a zapłacone, to zupełnie inna. Pożyjemy, zobaczymy.

Kamil Mechowicki: "Mają 2 500 000 abonentów, ta kara to jest 4,5 zł na osobę... Kpina! Tego nie odczują! A zarobili już pewnie ponad te 11 mln na tych, którzy zgodzili się na nowe stawki abonamentowe. Prosty przykład: chcieli mi podnieść abonament o 20 zł, więc na pokrycie kary potrzebują, żeby tylko 25 proc. obecnych abonentów przystało na nowe warunki".

Sławomir Sadkowski: "Te 4,5 złotego zapłaci z nawiązką każdy z nas w przyszłości w abonamencie, więc cieszę się, że tylko 4,5".

Michał Stanisław Grabowski: "To nawet nie pokrywa kosztu wysłania do nich wypowiedzenia za 6,45 zł, które musiałem wysłać przez tych kretynów z nc+".

Maciek Przywozki: "Urząd Ochrony Korporacji i Kolesiostwa znowu pokazał, że bardziej im zależy na dobru korporacji niż konsumentów".

Jacek Tratkiewicz: "Fakt faktem, powinni im dowalić całość, czyli 25 milionów, ale trzeba patrzeć też, ilu nas odeszło, to też jest jakaś kara, czyli spadek abonentów oraz ich wpływów".

Aleksander Kosior: "Oczywiście, że przerzucą na klientów, kary winny być nakładane na decyzyjnych odpowiedzialnych ludzi, tj. zarząd".

Piotr Kowalski: "Najwyższą karę mogą nałożyć sami abonenci, rezygnując z usług. Jestem jednym z nich".

Kamil Mechowicki: "Jeśli nawet zapłacą, to i tak nie odczują takiej kary. Kara w tym przypadku powinna być co najmniej 10-krotnie wyższa".

Armand Buchta: "Skończyło się tak, jak przewidywałem, kara jest niższa niż koszt wysłania poleconych do klientów. UOKiK nadaje się tylko do likwidacji".

Dorka Skolasińska: "Ta... już widzę te stare warunki, skoro wyrąbali część kanałów i raczej nie mogą ich już przywrócić, heh! Oni naprawdę wierzą, że ktoś to kupi?".

Sylwia Liberkowska: "Wreszcie się dodzwoniłam do NC+ z pytaniem, czy dotarło wypowiedzenie. Tak, dotarło i zgodnie z nim 30 kwietnia umowa zostanie rozwiązana, na to ja: "A co może mi pan zaproponować, bym jednak została przy was?". Odpowiedź: NIC, dziękuję, do widzenia. Tyle. Uważam, że podejście żadne, a i na klientach zupełnie im nie zależy".

Komentarze zebrane z profilu AntyNC+ z zachowaniem oryginalnej pisowni.

Więcej o: