Duże plany Media Markt i Saturn - będzie kilkanaście nowych sklepów w Polsce

Przedstawiciele sklepów z elektroniką Media Markt i Saturn prowadzą rozmowy w sprawie kilkunastu nowych lokalizacji. Spółka Media Saturn zakłada rozwój na poziomie co najmniej kilku sklepów rocznie. Z nieoficjalnych informacji wynika też, że możliwe jest wprowadzenie w Polsce nowego, mniejszego formatu sklepów, który spółka mogłaby rozwijać w mniejszych miejscowościach.

Pod koniec ubiegłego roku oba sklepy uzupełniły ofertę handlu stacjonarnego o sprzedaż internetową. - Chcemy ułatwić klientom dostęp do najszerszego na rynku elektroniki użytkowej wyboru produktów, dlatego uzupełniamy ofertę handlu stacjonarnego o sprzedaż internetową - mówił w czasie otwarcia sklepu Marcin Rosati, członek zarządu Media Saturn.

Czytaj więcej o uruchomieniu sklepów internetowych .

- Uruchomienie internetowego kanału sprzedaży nie powstrzymuje oczywiście ekspansji stacjonarnych sklepów, zarówno Media Markt, jak i Saturn. Plany rozwoju zakładają otwarcie kolejnych marketów. Firma nie buduje jednak własnych obiektów, lecz wynajmuje powierzchnie. To sprawia, że jesteśmy uzależnieni od projektów deweloperskich - mówi Wioletta Batóg, rzeczniczka prasowa Media Saturn Holding Polska. Obecnie spółka prowadzi rozmowy w sprawie kilkunastu nowych lokalizacji.

W ubiegłym roku spółka otworzyła zaledwie dwa markety - Media Markt w Gdyni i Saturn w łódzkiej Manufakturze. W tym roku otwarty został osiemnasty już Saturn w CH Europa w Gliwicach. Na drugą połowę roku planowane są otwarcia sklepów Saturn w Poznaniu i Krakowie. - Niewykluczone, że uda się otworzyć w tym roku jeszcze kolejne markety, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić - mówi Batóg.

Jak podał serwis Portalspozywczy.pl, Media Saturn Holding Polska rozważa wprowadzenie na polski rynek nowego, mniejszego formatu sklepów w mniejszych miejscowościach i mniejszych galeriach handlowych. Media Saturn nie komentuje jednak tych informacji.

Media Saturn Holding Polska to największa sieć detaliczna sprzedaży sprzętu RTV i AGD w Polsce.

Więcej o: