Salony Beverly Hills Video zamknięte. Co z przesyłkami InPost?

Partner biznesowy Beverly Hills Video firma InPost wiedziała o planowanym zamknięciu sieci wypożyczalni od kilkunastu dni. Gdzie klienci mają szukać swoich przesyłek?

W poniedziałek jedna z największych (obok Video World) sieci wypożyczali filmów DVD w Polsce zakończyła działalność .

Beverly Hills Video po 16 latach w branży nie wytrzymała konkurencji ze strony serwisów internetowych VOD, gdzie filmy można wypożyczać online bez wychodzenia z domu.

Dodatkowym źródłem przychodów były sprzedawane w salonach firmy przekąski czy alkohol. Jednak BHV była też partnerem firmy pocztowej InPost - w placówkach można było nadać lub odebrać przesyłki pocztowe czy kurierskie.

Od poniedziałku wypożyczalnie zamknięte są na cztery spusty. Wiele osób zastanawia się, co się stało z nadanymi już przesyłkami, których odbiór zaplanowany był w placówkach InPost w Beverly Hills. Zapytaliśmy o to samą firmę. - Zamknięcie sieci Beverly Hills Video nie było dla nas zaskoczeniem - zostaliśmy odpowiednio wcześniej poinformowani o zamierzeniach BHV - powiedział nam Andrzej Bąk manager rozwoju sieci InPost.

Z oświadczenia InPost wynika, że Beverly Hills Video nie zakończyła działalności z dnia na dzień. Proces wygaszania biznesu trwał już od kilku tygodni. Jednak w oświadczeniu na stronie internetowej przeprasza "partnerów za wynikłe utrudnienia".

Jak twierdzi Andrzej Bąk, awizacja przesyłek InPost w tych placówkach została wstrzymana już kilkanaście dni temu, a klienci mogą korzystać z innych punktów obsługi zlokalizowanych najbliżej dotychczasowych placówek BHV.

Jakie były oficjalne powody zamknięcia BHV? Do tej pory nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Jak usłyszeliśmy w sekretariacie firmy, jest mało prawdopodobne, że prezes będzie chciał się kontaktować z mediami.

Zamknięcie sieci Beverly Hills Video nie powinno mieć dla działalności InPostu większego znaczenia, bo firma zarządza w siecią ponad 970 placówek, a działy partnerskie funkcjonowały jedynie w 22 salonach BHV.

Zobacz wideo
Więcej o: