Polsat uruchomi dwa nowe kanały - dla kobiet i sportowy

Telewizja Polsat planuje uruchomić dwa nowe kanały tematyczne: Polsat Romans i Polsat Sport Weekend. Nadawca wystąpił już z wnioskami do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Polsat Sport Weekend będzie uzupełnieniem oferty kanałów sportowych Polsatu. Obecnie w ramach grupy nadają już: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News. Ten ostatni dostępny jest w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Nie wiadomo, jakie dyscypliny sportowe miałyby być transmitowane na antenie nowego kanału. Obecnie w programach stacji Polsatu widzowie mogą oglądać m.in.: siatkówkę (Plus Liga, Liga Światowa czy ME i MŚ w siatkówce), piłkę nożną, w tym T-Mobile Ekstraklasę (do pięciu spotkań w weekend meczowy), a także mecze reprezentacji Polski i inne pojedynki eliminacji do mundialu 2014. W ofercie Polsatu są też liga holenderska i rosyjska, a także emitowane z poślizgiem mecze Liverpoolu, Chelsea Londyn czy Barcelony. Na kanałach sportowych można też oglądać rozgrywki piłki ręcznej, Formułę 1, Moto GP, sporty walki czy tenis.

Nie wiadomo jednak, czym miałby zapełnić swoją ramówkę Polsat Sport Weekend. Wymienione powyżej propozycje skutecznie zapełniają dotychczasowe ramówki kanałów sportowych Polsatu, na których oprócz transmisji najczęściej można oglądać wielokrotnie powtórki. Tym bardziej że nie wiadomo, czy Polsat w dalszym ciągu będzie pokazywał rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy, bo prawdopodobnie nie będą już udzielane sublicencje. Władze Polsatu nie wykluczają jednak, że spróbują się o taką licencję ubiegać. - Mamy jeszcze kolejny sezon T-Mobile Ekstraklasy, więc czasu na podjęcie decyzji jest dużo - mówi Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu.

Z kolei Polsat Romans ma emitować filmy i seriale dla kobiet. Kanałem o podobnej tematyce jest należący do niemieckiej firmy Mainstream Media Romance TV, dostępny w ofercie NC+ i operatorów kablowych.

- Na chwilę obecną możemy powiedzieć tylko tyle, że planujemy dwa wspomniane kanały - jeden skierowany do kobiet, drugi stanowiący uzupełnienie oferty sportowej - mówi Zomer. Przedstawiciele stacji nie ujawniają, kiedy obie stacje mogłyby zacząć nadawanie. Wszystko będzie zależeć od tego, kiedy KRRiT wyda koncesje obu stacjom.

Obecnie Polsat ma już takie kanały tematyczne jak: Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Polsat News, Polsat Jimjam i Polsat Biznes. Pod marką Polsatu emitują również programy: Polsat Food, CI Polsat, Polsat Viasat Nature, Polsat History i Polsat Viasat Explorer.

Więcej o: