9-latka wprawiła w zakłopotanie prezesa McDonald's

- Byłoby miło, gdyby przestał pan oszukiwać dzieci, aby chciały przez cały czas kupować tylko wasze jedzenie - powiedziała w czasie dorocznego spotkania akcjonariuszy McDonald's 9-letnia Hannah Robertson. Jej słowa skierowane do prezesa znanej sieci fast food na moment go zamurowały - czytamy w ?USA Today?

Niezrażona Hannah kontynuowała swój wywód. - To nie fair, gdy twoje ulubione zwierzątko umiera. Ale nie jest też sprawiedliwe, gdy duże firmy nabierają dzieci w moim wieku, aby jadły ich jedzenie. W efekcie wiele dzieci w moim wieku jest poważnie chorych - powiedziała Hannah, której matka jest dietetyczką. Swoją wypowiedź zakończyła skierowanym do prezesa pytaniem: - Panie Thompson. Czy nie chce pan, aby dzieci były zdrowe, aby mogły wieść długie i zdrowe życie?

Prezes Don Thompson próbował przykryć zakłopotanie uśmiechem i stwierdził, że McDonald's nie sprzedaje śmieciowego jedzenia. - Moje dzieci też jedzą w McDonald's - stwierdził, dodając, że pilnuje tego, co jedzą jego dzieci, a w ich diecie jest bardzo dużo owoców i warzyw.

McDonald's stara się od pewnego czasu odchudzić swoje menu, pozbywając się z niego najbardziej kalorycznych pozycji. Robi to, by zmienić swój wizerunek i zacząć być kojarzonym jako sieć promująca zdrowy styl życia. Rezultatów nie widać jednak w wynikach finansowych: pod koniec kwietnia firma ogłosiła, że w I kwartale zanotowała zysk netto 1,27 bln dol., a sprzedaż była minimalnie mniejsza niż w analogicznym okresie rok temu.

Więcej o: