Exim Tours kusi turystów upadłego GTI Travel. "To żerowanie na nieszczęściu innych"

Biuro podróży Exim Tours oferuje klientom upadłego GTI Travel "atrakcyjne zniżki". Przedstawiciele branży są oburzeni, ale taki proceder ma miejsce za każdym razem, kiedy któreś z biur ogłasza bankructwo.

"Ważna informacja dla klientów GTI Travel - oferujemy dla Państwa atrakcyjne zniżki. Zapraszamy do naszych biur lub do kontaktu z naszą infolinią" - napisało na Facebooku biuro podróży Exim Tours Tours. Skąd taki pomysł? "Chcemy pomóc klientom GTI, którym przepadły wykupione i opłacone wczasy" - piszą pracownicy biura.

- Taki proceder przypomina mi praktyki "łowców skór". Nie można żerować na nieszczęściu klientów upadłego biura - tak w ostrych słowach skomentował działania biura Exim Tours Krzysztof Piątek, prezes Neckermann Polska. - Nie przygotowujemy żadnej specjalnej promocji. Nasza oferta dostępna jest dla każdego. Nie mamy zamiaru wykorzystywać sytuacji konkurencji dla własnych korzyści, ale chętnie pomożemy, jeśli klienci GTI Travel będą tego potrzebować - dodał.

Internauci również nie pozostawiają oferty Exim Tours bez komentarza. Artur Szczepaniak na pisał na profilu biura na Facebooku - Wszyscy dają takie zapewnienia, po czym za chwilę okazuje się że biuro upadło. - Bezczelność w stosunku do Waszych bezpośrednich klientów - napisała Be Ti.

Przedstawiciele innych biur, z którymi się skontaktowaliśmy, nie chcieli komentować działań Exim Tours. - Nie mamy oferty skierowanej do klientów upadłego biura i nie chcemy komentować działań konkurencji - powiedziała Monica Ponce-Jakubowska z biura prasowego Alfa Star.

Niektóre biura przyjęły zupełnie inną strategię. Ecco Holiday przesłało informację prasową, w której przypomina, że jest w czołówce najbardziej wiarygodnych biur podróży w Polsce. "Firmy stabilne finansowo nie narażą na kłopoty ani klientów, ani agentów. Ecco Holiday należy do takich organizatorów, a ranking tylko to potwierdza. Bezpieczne wakacje z Ecco Holiday to nie hasło reklamowe. To fakt, na który składa się stabilność finansowa firmy" - wypowiada się w komunikacie Grzegorz Płókarz, prezes zarządu Ecco Holiday.

Pomysł Exim Tours nie jest jednak nowością - w lipcu ubiegłego roku po upadku dużego biura Sky Club zarząd Rainbow Tours podjął decyzję w sprawie pomocy klientom. Spółki z grupy kapitałowej Rainbow Tours (Rainbow Tours i Bee Free) zobowiązały się do udostępnienia klientom upadłego biura oferty Lato 2012 w cenach, w jakich zawarli je ze Sky Clubem. Taką samą pomoc ze strony Rainbow Tours uzyskali pozbawieni możliwości wyjazdu klienci Ecco Holiday w maju ubiegłego roku.

Jak wybierasz biuro podróży?
Więcej o: