Rekord oglądalności Polsatu Sport dzięki transmisji Wimbledonu

Ponad 1,4 mln widzów oglądało półfinałowy mecz Wimbledonu z udziałem Jerzego Janowicza i Andy Murray'a. Był to jednocześnie najlepszy wynik stacji w historii

Z danych przesłanych przez Telewizję Polsat wynika, że spotkanie oglądało w piątkowy wieczór średnio 1,4 mln widzów. W końcówce meczu oglądalność sięgnęła nawet 2 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement). Polsat Sport był podczas meczu Janowicza wiceliderem oglądalności, pokonał m.in. obie główne anteny TVP. Wyprzedziła go jedynie stacja TVN. Wynik ten był jednocześnie najlepszy w historii stacji. Dotychczas najwięcej widzów przyciągnął mecz Ligi Światowej Polska - USA 8 lipca 2012 roku. Wydarzenie oglądało średnio 1,26 mln widzów.

Zanim naprzeciwko siebie stanęli Jerzy Janowicz i Andy Murray, największą widownię miał pojedynek Łukasza Kubota z Janowiczem. Ćwierćfinałowy mecz przyciągnął przed telewizory 1 mln 12 tys. widzów. Dzięki temu stacja Polsat Sport, dostępna na płatnej platformie Cyfrowego Polsatu i w kablówkach, miała w tym czasie ponad 13 proc. udziału w rynku. Była to najliczniej oglądana transmisja w sportowych kanałach tematycznych w Polsce w tym roku. Był to też jeden z najlepszych wyników stacji w historii. Podczas polskiego ćwierćfinału Polsat Sport był też liderem oglądalności w grupie komercyjnej 16-49 lat (najatrakcyjniejszej dla reklamodawców) z udziałem na poziomie niemal 18 proc.

Czytaj więcej: Wimbledon nakręca oglądalność Polsatu .

Pierwszy piątkowy półfinał Wimbledonu Novaka Djokovicia z Juanem del Potro w Polsacie Sport oglądało średnio 540 tys. widzów. Mniej widzów zgromadziły przed telewizorami finały - sobotni kobiet oglądało 275 tys. widzów, a niedzielny mężczyzn - 437 tys. widzów.

Tegoroczny Wimbledon był najlepszym pod względem oglądalności spośród wszystkich relacjonowanych każdego roku przez Polsat Sport, a trzy mecze znalazły się w TOP20 najchętniej oglądanych relacji sportowych w historii stacji: Radwańska - Lisicki - 958 tys., Janowicz - Kubot - 1 mln 12 tys. i Janowicz - Murray 1 mln 400 tys. widzów.

Więcej o: