Pięć najtańszych i najdroższych aut do podróżowania

W czasach wzrostu cen paliw Amerykanie chcą wiedzieć, które samochody zapewniają najtańszą jazdę. Wnioski? Hybrydy są niepokonane, a najtańsze jest podróżowanie Toyotą Prius - podaje "Puls Biznesu"

Według wyliczeń portalu GasBuddy.com - zajmującego się wyszukiwaniem dla użytkowników najtańszego paliwa - każda mila pokonana Toyotą Prius kosztuje 7,2 centa. Kolejne miejsca zajęły dwie hybrydy marki Ford - Fusion Hybrid i Fusion C-MAX Hybrid. Koszt podróży 1 mili w przypadku obu wyżej wymienionych modeli to 7,6 centa. W pierwszej piątce znalazły się jeszcze Volkswagen Jetta Hybryd i Lincoln MKZ Hybryd.

Po drugiej stronie zestawienia są modele aut, które nie tylko należą do jednych z najdroższych na świecie, ale także podróżowanie nimi oznacza dużo większe wydatki. Na stacji najbardziej cierpią właściciele sportowego Bugatti Veyron - 35,9 centa za milę. Samochód kosztuje w USA ponad 2 mln dolarów. Do najdroższych aut pod względem kosztów pokonania 1 mili znalazły się jeszcze Ford E350 Wagon (32,6 centa), Chevrolet 2500 Suburban (29,9 centa), GMC 2500 Yukon XI i Lamborghini Aventador.

Więcej o: