Wielki zysk Time Warner - w drugim kwartale aż o 87 proc.

Timer Warner, właściciel m.in. stacji HBO, CNN czy wytwórni filmowej Warner Brothers, w drugim kwartale tego roku zanotował wzrost zysku o 87 proc. - podała gazeta ?Los Angeles Times?

Tak dobre wyniki amerykańskiego Time Warner to przede wszystkim zasługa udanych premier filmowych -"Wieki Gatsby" czy "Człowiek ze stali", serialu "Gra o tron" - oraz na wzroście reklam w sieciach kablowych o 11 proc. Jeff Bewkes, prezes koncernu, powiedział, że takie wyniki udało się uzyskać dzięki zainwestowaniu w programy najwyższej jakości, co pozwoliło przyciągnąć większą liczbę widzów i reklamodawców.

W drugim kwartale tego roku stacje telewizyjne z koncernu Time Warner zanotowały bardzo dobre wyniki oglądalności. Jak podkreśla Bewkes, TNT i TBS zakończyły kwartał jako dwie czołowe stacje pod względem sprzedaży reklam dla grupy wiekowej 18-49 lat (najbardziej atrakcyjnej dla reklamodawców). Silniejszą pozycję udało się też zbudować stacji CNN, a oglądalność utrzymało HBO, głównie za sprawą popularnego serialu "Gra o tron".

Od kwietnia do czerwca tego roku koncern zarobił 771 mln dolarów, w porównaniu z 413 mln w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dochód Time Warner wzrósł o 10 proc., do 7,44 mld dolarów. Analitycy oczekiwali, że wyniesie 7,11 mld dolarów.

Więcej o: