Szybkie pożyczki pod zastaw ekskluzywnej torebki

Właścicielki torebek Chanel, Gucci, Hermes czy Louis Vuitton mogą teraz łatwiej zaciągnąć pożyczkę. Firma Yes Lady Finance z Hongkongu umożliwia szybkie kredyty pod zastaw luksusowej torebki.

Firma Yes Lady Finance działa jak lombard. Osoby zainteresowane zdobyciem szybkiej gotówki muszą zdeponować torebkę znanego producenta - przede wszystkim Chanel, Gucci, Hermes czy Louis Vuitton. Amerykański "Wall Street Journal" dodaje, że w niektórych przypadkach firma akceptuje też torebki Prady. Pożyczka udzielana jest na cztery miesiące i obciążona jest 4-procentowym oprocentowaniem w skali miesiąca. Wysokość pożyczki nie może przekroczyć 80 proc. wartości torebki. Wysokość udzielanych przez Yes Lady Finance pożyczek waha się od 200 do ponad 20 tys. dol.

Właściciel Yes Lady Finance, firmy działającej w Hongkongu od czterech lat, podkreśla, że jego klienci mogą odzyskać złożone w firmie torebki po zwróceniu całej kwoty. I dodaje, że jego firma działa jak inne instytucje finansowe, tylko zamiast kredytu pod zastaw domu czy samochodu umożliwia pożyczki pod zastaw torebek. Yes Lady Finance jest pierwszą tego typu firmą działającą na chińskim rynku.

Więcej o: