NC+ testuje nową usługę. Kup dostęp do kodowanych kanałów na weekend

9,90 zł - tyle musieli zapłacić abonenci NC+ niemający wykupionych kanałów premium za dostęp na weekend do kanału Canal+ Family. Pretekstem był tenisowy mecz Pucharu Davisa Polska - Australia. Canal+ przyznaje, że testuje w ten sposób, czy rynek gotowy jest na usługi, które są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Canal+ udostępnił jeden ze swoich płatnych kanałów na weekend z powodu transmisji meczu Pucharu Davisa Polska - Australia, który w weekend odbył się na warszawskim Torwarze. Jak tłumaczą przedstawiciele platformy NC+, zainteresowanie tym spotkaniem było duże ze strony abonentów platformy, którzy nie mają wykupionych pakietów Canal+ - Po raz pierwszy w historii polscy tenisiści walczyli o grupę światową Pucharu Davisa. Dlatego postanowiliśmy udostępnić Canal+ Family, na którym transmitowaliśmy trzydniowe starcie z Australią, dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych transmisjami. Również dla tych, którzy są klientami platformy, ale nie mają dostępu do programów z rodziny Canal+ - tłumaczy Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy NC+.

Jak to działa? Abonenci NC+ musieli za pośrednictwem internetu albo przez telefon zamówić usługę, która była aktywowana w ciągu dwóch godzin od złożenia zamówienia. NC+ nie informuje, ile osób wykupiło dodatkową usługę. - Zrobiliśmy to, żeby przetestować, jakim zainteresowaniem cieszy się tego typu usługa - mówi Mierzwa.

Nawet jeśli tylko test, jest to bardzo ciekawa inicjatywa, która w przyszłości może otworzyć drogę do płacenia za wybrany mecz lub filmową premierę. Wyobraźmy sobie sytuację, w której nie mamy abonamentu w NC+, a bardzo chcemy obejrzeć hitowy mecz ekstraklasy Legia Warszawa - Lech Poznań. Wystarczy aktywować usługę i w ten sposób uzyskujemy dostęp do Canal+ na przykład na jeden dzień.

Mrzonka? Taka usługa z powodzeniem działa od kilku miesięcy w Wielkiej Brytanii. W marcu dostawca płatnej telewizji BSKyB udostępnił Brytyjczykom możliwość czasowego oglądania kodowanych kanałów sportowych przez internet . Oznacza to, że brytyjski widz zainteresowany obejrzeniem meczu angielskiej Premiership płaci 9,99 funta za abonament i uzyskuje dostęp do wszystkich sześciu kanałów sportowych BSkyB.

Czy to możliwe w Polsce i, co ważniejsze, czy Canal+ może w przyszłości zaoferować taką usługę także np. abonentom kablówek, a nie tylko klientom NC+? - Wiemy o usłudze Sky, ale nie wybiegamy tak daleko w przyszłość. Na razie tylko analizujemy ten kierunek rozwoju rynku - komentuje Mierzwa.

Możliwość wykupienia dostępu do pojedynczego wydarzenia sportowego w Polsce oferuje już Cyfrowy Polsat - jego kanały sportowe dostępne są na żywo w internecie w serwisie i aplikacji Ipla. Aby je oglądać, należy wykupić dostęp na 30 lub 90 dni - można jednak wykupić także dostęp do pojedynczej transmisji sportowej w cenie 4,90 zł, a dla klientów Cyfrowego Polsatu za 4 zł.

Więcej o: