Szkoci lamentują. Heineken przenosi się do Polski

Ponad 100 pracowników brytyjskiej filii Heinekena straci w przyszłym roku pracę. To efekt decyzji holenderskiego browaru, który chce przenieść większość swoich wyspiarskich operacji do Polski - donosi dziennik ?Edinburgh Evening News?

Zwolnienia mają dotyczyć głównie pracowników Heinekena w Edynburgu i Livingstone i są związane z procesem restrukturyzacji, który ma pomóc spółce w "zachowaniu konkurencyjności" - czytamy w szkockim dzienniku .

Szkocki dziennik donosi, że zwolnieni będą głównie pracownicy z departamentów finansowych - ich stanowiska mają zostać przeniesione do Krakowa, gdzie już od zeszłego roku istnieje globalne centrum usług finansowych Heinekena obsługujące oddziały firmy w całej Europie.

Szczegóły przeniesienia kolejnej części działalności Heinekena do Polski są na razie okryte tajemnicą - gazeta powołuje się na wypowiedzi pracowników Heinekena, według których koncern sprowadził już do Edynburga część pracowników na szkolenia.

Zwolnienia w szkockich zakładach Heinekena mają się odbywać w dwóch etapach - najpierw 55 osób straci pracę do kwietnia przyszłego roku, pozostałe 40 osób w 2015 roku, kiedy cały proces przenosin do Polski zostanie zakończony.

- Myślę, że powodem tych przenosin są oszczędności. Firma znajdzie tam tańszych pracowników i zaoszczędzi dużo pieniędzy - mówi jeden z rozżalonych pracowników.

Wysłaliśmy maila do Heinekena z pytaniami o szczegóły inwestycji w Polsce. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, artykuł zostanie zaktualizowany.

Więcej o: