Książka Pascala i Okrasy schodzi jak ciepłe bułeczki. Ruch na Allegro, Lidl dodrukuje 200 tys. egzemplarzy

Promocja Lidla ?Milion książek na święta? cieszy się tak dużym zainteresowaniem klientów, że znana sieć zdecydowała się dodrukować dodatkowe 200 tys. egzemplarzy. Zainteresowanie książką kucharską Pascala Brodnickiego i Kamila Okrasy jest tak duże, że pozycja trafiła na Allegro, gdzie trzeba za nią zapłacić nawet 50 zł

Promocyjna akcja Lidla miała na celu zachęcenie Polaków do robienia przedświątecznych zakupów właśnie w tej dyskontowej sieci. Pomysł był prosty: każdy, kto w ciągu miesiąca zrobi zakupy za minimum 300 zł (można jednorazowo, można 6 razy po 50 zł), otrzyma w prezencie książkę kucharską "Pascal kontra Okrasa" ze 104 przepisami autorstwa Pascala Brodnickiego i Karola Okrasy, którzy od ponad roku są twarzami reklamującymi Lidla.

Kampania świąteczna została zorganizowana z ogromnym rozmachem : Lidl wydrukował aż milion egzemplarzy książki. Jednak sukces akcji przerósł najśmielsze oczekiwania firmy - kilka dni temu okazało się, że nakład się wyczerpuje, a książek zaczyna brakować.

Dlatego w piątek Lidl zdecydował, że dodrukuje jeszcze 200 tys. egzemplarzy książki. - To wyraźny sygnał, że popyt na edukację kulinarną wśród Polaków nie maleje - mówi Patrycja Kamińska, rzecznik prasowy Lidla.

Popyt jest jednak tak wielki, że darmowa w założeniu książka "Pascal kontra Okrasa" pojawiła się na Allegro. Jak zauważył serwis HotMoney.pl , darmowe książki od Lidla sprzedają się świetnie, choć wcale nie są tanie - ceny zaczynają się od 26 zł, a za najdroższe egzemplarze trzeba zapłacić nawet 55 zł plus koszty przesyłki.

Więcej o: