Twórca Biedronki zakłada sieć dyskontów. Hurtowe ceny
Pierwsze sklepy w ramach projektu Dyskont Czerwona Torebka zostały otwarte w Gdańsku, Działdowie i Bydgoszczy. Sklepy są czynne w godz. 9-21 i mają średnią powierzchnię od 595 do 738,8 m kw. Jej twórcy zapewniają, że Czerwona Torebka będzie się mocno różnić od Biedronki i innych dyskontów. - W naszych sklepach będą dostępne jedynie produkty rozpoznawalnych marek w hurtowych cenach. Nie wprowadzamy marki własnej - informuje Paweł Ciszek, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka. - Będziemy oferować mniej grup produktowych, ale będą one bardziej pogłębione. Klient będzie miał zatem większy wybór produktów w każdej oferowanej przez nas kategorii - dodaje.
W dyskontach Czerwonej Torebki będzie można kupić m.in. artykuły spożywcze, napoje, artykuły przemysłowe, chemię gospodarczą i kosmetyki.
Kupisz więcej - zapłacisz taniej
Nowością na polskim rynku jest wprowadzenie cen hurtowych - na półkach zawisną dwie ceny: detaliczna i tańsza stawka hurtowa. Będzie ona obowiązująca dla każdego klienta, który kupi przynajmniej sześć sztuk danego towaru.
Czerwona Torebka deklaruje, że kolejne sklepy będą powstawały głównie przy galeriach handlowych w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.
Czerwona Torebka to grupa spółek zajmująca się handlem. W jej skład wchodzi m.in. sieć pasaży handlowych Czerwona Torebka (spółka ma obecnie 66 pasaży handlowych), sklep internetowy Merlin.pl oraz sieć sklepów osiedlowych Małpka Express. Spółka należy do Mariusza Świtalskiego, znanego miliardera, który zakładał pierwsze sklepy sieci Żabka i Biedronka.
Kim jest Mariusz Świtalski?
Biznesmen Mariusz Świtalski - założyciel Eurocasha, Biedronki i Żabki. Według magazynu "Forbes" jest on obecnie 15. najbogatszym Polakiem, z majątkiem wartym 950 mln zł.
Skończył dwuletnią szkołę zawodową w zawodzie hydraulika i technikum budowlane. Na przełomie lat 70. i 80. odsiadywał wyrok za włamanie. Potem handlował na poznańskich targach, pod koniec lat 80. wyspecjalizował się w kawie, a potem w sprzęcie komputerowym.
W 1987 r. założył Elektromis, przedsiębiorstwo importujące odzież, sprzęt RTV, alkohole. W 1993 r. przekształcił Elektromis w Eurocash, który stał się największą siecią hurtowni spożywczych w Polsce. W 1995 r. sprzedał go firmie Jerónimo Martins. W 1995 r. założył sieć dyskontów Biedronka, którą sprzedał w 1998 - także Jerónimo Martins.
-
Miliony haseł trafiło do sieci. "Jeden z największych wycieków w historii"
-
Znany polski hotelarz zmarł za granicą. "Zawsze był w cieniu"
-
Na co dzień zasiada za sterami Dreamlinera. Po pracy oddaje się nietypowej pasjiMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Najdroższe warzywo świata rośnie u nas, a rolnicy myślą, że to chwast
-
Prezes Chemeko-System zatrzymany. "Uderzenie w wizerunek premiera"
- "Lex Tusk". Beata Stelmach odwraca się od Dudy po podpisaniu ustawy
- Elon Musk zjawił się Pekinie. Pierwsza wizyta od lat
- Ekonomista: "Polska zmierza tam, gdzie są Węgry i Turcja" [WYKRES]
- Eksperci ostrzegają przed sztuczną inteligencją. Może zniszczyć ludzi?
- Były wiceminister od afery o ślubny ciągnik opublikował oświadczenie majątkowe